Zakończyła się druga kolejka spotkań w turniejach kwalifikacyjnych siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Po pokonaniu 3:0 Bułgarii reprezentacja Polski z pięcioma punktami prowadzi w tabeli grupy C.

Olimpijskie turnieje kwalifikacyjne rozgrywane są równolegle w trzech grupach. Poza Chinami, gdzie grają Polacy, także w Rio de Janeiro i Tokio. Z każdej imprezy awans do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu uzyskają dwie najlepsze ekipy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego drugi dzień rywalizacji zamknęli siatkarze w Brazylii. Gospodarze turnieju mieli niespodziewanie dużo problemów z niżej notowanymi Czechami, których pokonali dopiero po tie-breaku, natomiast kibiców całkowicie zaskoczyli Ukraińcy, wygrywając z Iranem w trzech setach. W tabeli prowadzą Włosi przed Niemcami prowadzonymi przez Michała Winiarskiego. Obie ekipy mają na swoim koncie komplet punktów.

W Xian najwyżej po dwóch seriach spotkań stoją akcje Biało-Czerwonych i Kanadyjczyków, którzy odnieśli po dwa zwycięstwa. W niedzielę mistrzowie Europy bez straty seta pokonali Bułgarów, a zespół spod znaku klonowego liścia wygrał z wyżej notowaną Argentyną 3:1. Kanada będzie we wtorek kolejnym rywalem Polaków.

W stolicy Japonii niespodziewanej porażki doznali gospodarze, którzy ulegli Egipcjanom 2:3. Końcowy wynik zaskakuje tym bardziej, że drużyna z Afryki w pierwszych dwóch setach, które zakończyły się jej porażką, uzbierała łącznie 24 punkty. Na razie z kompletem punktów prowadzą Amerykanie i Słoweńcy.

Poniedziałek jest dniem przerwy w rywalizacji.