Reprezentacja Rosji pokonała w Krakowie Hiszpanię 3:0 (25:19, 25:13, 25:23) w ostatnim meczu grupy C rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy siatkarzy i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

Rosjanie kolejnymi ćwierćfinalistami mistrzostw Europy /Jacek Bednarczyk /PAP

Druga lokata w tej grupie przypadła Bułgarom, którzy we wcześniejszym poniedziałkowym spotkaniu pokonali 3:0 Słowenię. To właśnie ze Słoweńcami, w barażu o ćwierćfinał, będą walczyć Polacy. Mecz ten rozegrany zostanie w środę w Krakowie.

W dwóch pierwszych setach przewaga "Sbornej" nie podlegała dyskusji. W trzecim ambitnie walczący Hiszpanie objęli prowadzenie 22:19 i 23:21, ale w końcówce Rosjanie zmobilizowali się i zapewnili sobie wygraną już po pierwszym meczbolu.

Podopieczni Siergieja Szlapnikowa zdominowali rywalizację w Krakowie, wygrywając wszystkie mecze po 3:0. Z kolei Hiszpanie, biorący udział w mistrzostwach Europy po raz pierwszy od 2009 roku, w żadnym z trzech spotkań nie wygrali choćby seta i po zajęciu ostatniego miejsca w grupie zakończyli udział w tym turnieju.