„Lokalna przedsiębiorczość jest dla mnie najważniejsza. W Bydgoszczy trzeba poświęcić temu zagadnieniu znacznie więcej uwagi" - podkreśla niezależna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, Małgorzata Stawicka. "Na targowiskach panuje niezdrowa konkurencja, którą wprowadzają sprzedawcy z krajów południowych. W przeciwieństwie do polskich przedsiębiorców, nie mają oni kas fiskalnych, nie odprowadzają podatków” - tłumaczy.

Małgorzata Stawicka jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - studiów licencjackich z finansów oraz magisterskich z ekonomiki i organizacji obrotu towarowego i usług, a także studiów doktoranckich z zarządzania. W latach 2006-2014 była członkiem zarządu i dyrektorem Spółki Wodnej "Kapuściska" - Oczyszczalni Ścieków w Bydgoszczy, a wcześniej pracowała jako główna księgowa w kilku firmach.

W wyborach na prezydenta Bydgoszczy kandydują też: Rafał Bruski - obecny prezydent, kandydat Platformy Obywatelskiej; były prezydent Konstanty Dombrowicz; Marek Gralik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości; Anna Mackiewicz, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Maciej Sypniewski - kandydat Nowej Prawicy Janusza Korwin Mikkego.

(MN)