Byli wiceprezydenci Łodzi, byli działacze PO, a także SLD znaleźli się na listach kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Miejskiej w Łodzi. Lider partii Jarosława Kaczyńskiego w Łódzkiem poseł Marcin Mastalerek uważa, że to silna "drużyna", którą do zwycięstwa poprowadzi kandydatka partii na prezydenta Łodzi, Joanna Kopcińska.

Marcin Mastalerek tłumaczył, że listy były układane "według logiki samorządowej, a nie logiki partyjnej". Dlatego znalazło się na nich wielu przedstawicieli bardzo różnych środowisk - zarówno prawicowych jak i lewicowych. Samorząd nie ma barw partyjnych - oświadczył. Według niego osoby, które znalazły się na listach tworzą silną drużynę, którą do zwycięstwa poprowadzi kandydatka PiS na prezydenta Łodzi Joanna Kopcińska. To była działaczka PO i była przewodnicząca Rady Miasta Łodzi, a obecnie niezrzeszona radna.

Na listach kandydatów PiS w wyborach do Rady Miasta można też znaleźć nazwiska osób, które były działaczami innych ugrupowań. Z listy PiS do łódzkiego samorządu startuje m.in. obecna radna Ewa Majchrzak (do niedawna SLD) jak również Łukasz Magin, Marta Grzeszczyk, Sebastian Tylman czy Iwona Boberska. Cała czwórka w ub. roku - wraz z kilkoma jeszcze innymi radnymi, m.in. Kopcińską - zostali usunięci z Platformy w związku z zagłosowaniem wbrew stanowisku klubu radnych PO, i utworzyli klub Łódź 2020, który zaczął współpracować z radnymi PiS i SLD.

W większości okręgów wyborczych w Łodzi liderami list są czołowi działacze PiS - m.in.: sekretarz partii Sebastian Bulak, dyrektor biura europosła Janusza Wojciechowskiego - Waldemar Buda czy szef młodzieżówki PiS w Łodzi Łukasz Rzepecki.

(mn)