Łódzki Twój Ruch idzie do wyborów samorządowych pod hasłem "Świecka Łódź". "Jesteśmy po lewej stronie sceny politycznej i nie ruszamy się z tego miejsca" - podkreślał lider tej formacji w regionie i kandydat na prezydenta Łodzi Krzysztof Makowski.

Nasz program pokaże, że jesteśmy po lewej stronie sceny politycznej i nie ruszamy się z tego miejsca, tak jak SLD, na prawo - zapowiedział Krzysztof Makowski. Jak zaznaczył, członkowie ruchu do końca mieli nadzieję na stworzenie wspólnej listy z łódzkimi strukturami SLD, co nie powiodło się - jego zdaniem - z winy liderów Sojuszu. Makowski zarzuca radnym SLD "koalicję z PiS", natomiast szef łódzkiego SLD Tomasz Trela sugeruje, że sprzyja on PO.

Obok Krzysztofa Makowskiego, który w latach 2001-04 pełnił stanowisko wojewody łódzkiego, w nadchodzących wyborach samorządowych o fotel prezydenta Łodzi będą walczyć: obecna prezydent miasta Hanna Zdanowska (PO), Joanna Kopcińska - kandydatka PiS, lider SLD w Łodzi Tomasz Trela, b. wiceprezes łódzkiego lotniska Wojciech Łaszkiewicz (PSL), poseł John Godson (niezrzeszony), biznesmen i b. poseł Samoobrony Piotr Misztal.