Mają ambitne plany i kuszą atrakcyjnymi obietnicami. Deklarują troskę o mieszkańców, którym chcą pomagać w rozwiązywaniu codziennych problemów. W ramach akcji Twoje wybory w RMF FM i TVP Info prezentujemy specjalną, interaktywną mapę z kandydatami na prezydentów największych polskich miast.

Na naszej mapie zebraliśmy kandydatów, którzy walczą o władzę w 16 stolicach województw. Są wśród nich debiutanci i doświadczeni politycy, osoby z poparciem partii politycznych i kandydaci niezależni. 

Jak korzystać z mapy?

Wystarczy kliknąć na województwo, by zobaczyć, kto chce rządzić jego stolicą. Kolejne kliknięcie - tym razem na zdjęcie konkretnego kandydata - przenosi nas do informacji na jego temat. W artykule znajdziemy jego sylwetkę, informacje o politycznej przeszłości czy najważniejsze postulaty, które zgłasza.

Mapę będziemy sukcesywne aktualizować do końca kampanii. Gdy tylko w jakimś mieście pojawi się nowy kandydat albo któryś z obecnych ogłosi decyzję o rezygnacji z wyborczego wyścigu - z pewnością to odnotujemy. Tak samo będzie z kontrowersyjnymi wypowiedziami czy najciekawszymi planami uczestników wyborczego wyścigu.