Jeśli lubicie gry miejskie, intrygujące zagadki i dawną Warszawę, to możecie wziąć udział w grze miejskiej przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji Nocy Muzeów. To jest również propozycja dla tych, którzy marzą o odkryciu pachnących starością podwórek i nieznanych zakamarków miasta.

"Wielka gra" to coś dla tych, którzy przeżyć niezapomnianą przygodę i sprawdzić swoje umiejętności. Uczestnicy gry przeniosą się do Warszawy przed siedemdziesięcioma laty i spotkają jej mieszkańców: cwaniackich gazeciarzy, rozmowne przekupki i pracowitych rzemieślników. Wejdą na teren największej przedwojennej fabryki platerów i odwiedzą tradycyjną cukiernię. Sprawdzą swój zmysł obserwacji i orientację w terenie. Dowiedzą się, co łączy konspiratora z osą i co oznacza tajemnicza litera "V" rysowana na murach.

"Wielka gra" to niepowtarzalna okazja dla wszystkich rodzin oraz warszawiaków w każdym wieku, by odkryć historię okupacyjnej Warszawy. To jest zarazem tytuł książki - podręcznika dla konspiratorów, napisanego przez Aleksandra Kamińskiego w czasie okupacji. Jest to opowieść o odwadze i wytrwałości, o tym jak zachować wewnętrzną wolność w czasach niewoli i pozostać wiernym raz podjętym zobowiązaniom. Uczestnicy gry będą mieli możliwość nie tylko ćwiczyć konkretne umiejętności, ale też odkryć ponadczasowe treści dzieła Aleksandra Kamińskiego. Gra będzie się toczyć na terenie Woli, dokładne miejsce startu zostanie podane przy rejestracji.

Termin to sobota 17 maja, godz. 15.00-17.30, a uczestnikami mogą być rodziny z dziećmi - w wieku od 8 lat - oraz wszyscy chętni warszawiacy. Rejestracja trwa do 16 maja na stronie internetowej.