Walka z komunistyczną agenturą, euforia pierwszych dni Powstania Warszawskiego, rzeź Woli, tragiczny koniec polskiej stolicy... Trwają zdjęcia do siódmej serii "Czasu Honoru". Historię czterech cichociemnych, którą na małym ekranie zobaczymy jesienią, możecie już teraz znaleźć w powieści Jarosława Sokoła, scenarzysty popularnego serialu. Jedna z trzech części serii "Czas Honoru" może być Twoja!

Rozdaliśmy już kilkadziesiąt książek osobom, które wzięły udział w naszej zabawie: "I Ty możesz zagrać w serialu Czas Honoru!". Nagrodziliśmy m.in. tych, którzy dzielnie, przez niemal wszystkie edycje, walczyli o możliwość pojawienia się na planie kultowego serialu. Nasza akcja dobiegła już końca: 1 sierpnia ostatni zwycięzcy wcielili się w rolę powstańców.

Dzień wcześniej pięć książek powędrowało do tych, którzy nie zdążyli wziąć udziału w zabawie, ale poprawnie odpowiedzieli na nasze pytanie: "Jakich imion użyli Alan i Lena podczas akcji odbicia Wandy z Czerniejewa?". Poprawna odpowiedź to: Manfred Werner i Elfride Kuntz. Zwycięzcom gratulujemy!

Dzisiaj również mieliśmy dla Was pięć egzemplarzy książki "Czas Honoru. Pożegnanie z Warszawą"! Waszym zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytanie: "W jakim obrazie Osmańska ukryła tajne dane o niemieckiej V-2? [Sezon 4]". Poprawna odpowiedź to: "Dziewczyna z Perłą" Jana Vermeera. Okazuje się, że jesteście prawdziwymi ekspertami w tematach dotyczących "Czasu Honoru"! Naszą skrzynkę mailową zalała fala wiadomości od Was. Zgodnie z zapowiedzią, książki powędrują do pierwszych pięciu osób, które nadesłały poprawne odpowiedzi. Skontaktujemy się z nimi mailowo. Gratulujemy!

A jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę o serialu - rozwiążcie test: TUTAJ ZNAJDZIECIE NASZ QUIZ!

Bestsellerowa seria "Czas Honoru" autorstwa Jarosława Sokoła opowiada o losach czterech cichociemnych. Arystokrata Bronek Woyciechowski, praski rzemieślnik Janek Markiewicz oraz synowie przedwojennego oficera Władek i Michał Konarscy, wygnani przez obcą inwazję we wrześniu 1939 roku, po wielu trudach trafiają do szkoły oficerów wywiadu w Anglii. Powrócą do ojczyzny jako wszechstronnie wyszkoleni dywersanci.

Powieść z rozmachem kreśli wojenne losy bohaterów postawionych przed nowymi zadaniami: egzekutora Bronka, fałszerza dokumentów Janka, oficera wywiadu Michała oraz Władka - szefa komórki łączności z Londynem. Śledzimy je od wrześniowej klęski, przez wojnę we Francji, sowieckie łagry, po codzienne życie w okupowanej Warszawie.

"Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą" Wydawnictwa Zwierciadło opisuje losy głównych bohaterów podczas Powstania Warszawskiego. Armia Krajowa rozpoczyna przygotowania do powstania. Czterej cichociemni nieustannie prowadzą walkę z niemieckim okupantem. Jednak sami znajdują się w coraz większym niebezpieczeństwie - Lars Rainer, szef warszawskiego Gestapo, nadal podąża ich śladem. Równie groźny okazuje się nowy wróg bohaterów - sowiecki oficer Sorokin. Walka z komunistyczną agenturą, euforia pierwszych dni Powstania Warszawskiego, rzeź Woli, tragiczny koniec polskiej stolicy - wątki te nie znalazły się dotychczas w telewizyjnym serialu. Obecnie trwa nagrywanie odcinków związanych z okresem opisującym losy bohaterów podczas Powstania Warszawskiego.

Pierwsze wydanie książki zebrało znakomite recenzje. Polecamy ją zarówno fanom serialu, jak i osobom, które go jeszcze nie oglądały.