Chcemy, by najmłodsi pacjenci choć na chwilę mogli zapomnieć o szpitalnej codzienności. Dlatego w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie zamontowaliśmy strefę komfortu. Było to możliwe również dzięki naszym Słuchaczom, którzy 1 czerwca wysłuchali na antenie RMF FM dwóch charytatywnych bloków reklamowych. W sumie strefa komfortu powstanie w czterech szpitalach – w Olsztynie, Gdańsku, Krakowie i Parczewie.

Kolorowe, przyjazne i bezpieczne strefy komfortu z kącikami tematycznymi powstaną w: Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, Szpitalu Powiatowym w Parczewie (Oddział Dziecięcy) i Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie.

Wraz z Nową Szkołą wyposażymy je w kanapy, sofy, stoliki, krzesła, biurka, ale i materiały do zabawy i nauki. A wszystko po to, by mali pacjenci choć na chwilę mogli zapomnieć o szpitalnej codzienności.

Zaczynamy w Olsztynie!

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie to jedyny szpital dziecięcy na Warmii i Mazurach. Leczy zarówno noworodki i niemowlęta, jak i nastolatków. Placówka ma 15 oddziałów oraz ponad 30 poradni specjalistycznych. Rocznie hospitalizowanych tam około 28 tys. pacjentów. Szpital udziela ćwierć miliona porad specjalistycznych i zabiegów rehabilitacyjnych.

W olsztyńskiej placówce specjalna strefa komfortu powstała na Oddziale Pediatrycznym. Tam diagnozowane i leczone są dzieci w wieku od 3. do 18. roku życia, m.in.: ze schorzeniami nerek i układu moczowego, układu krążenia, z nadciśnieniem tętniczym, z zaburzeniami rytmu serca, z chorobami układu oddechowego, z chorobami przewodu pokarmowego, po zabiegach kardiochirurgicznych.

W strefie komfortu znajdują się piękne kolorowe mebelki: szafki, szafka plastyczna, która pomieści niesamowitą plastyczną wyprawkę, szafka z klockami, specjalne pianki do siedzenia i telewizor - powiedziała Piotrowi Bułakowskiemu Anna Rozwadowska z firmy Nowa Szkoła, która wyposaża strefę.

Dzieci tutaj strasznie się nudzą, szczególnie jeśli pobyt trwa trochę dłużej. Teraz jest naprawdę super - mówią nam osoby ze szpitala.

Razem pomagamy dzieciakom

Akcję charytatywną możemy przeprowadzić również dzięki naszym Słuchaczom, którzy 1 czerwca wysłuchali na antenie RMF FM dwóch charytatywnych bloków reklamowych.

Naszą akcję wsparli:

  • sieć sklepów Ski Team
  • Grupa LOTOS
  • sieć sklepów Media Markt
  • Toyota Motor Poland
  • Habza Finanse
  • Lexus
  • PKN Orlen
  • biuro podróży Rainbow
  • firma Viessmann, producent systemów grzewczych

Od lat wspieramy szpitale dziecięce

1 czerwca kolejny już raz naszą uwagę kierujemy ku najmłodszym, którzy spędzają Dzień Dziecka poza domem - w szpitalnych salach. W poprzednich latach przekazaliśmy nowoczesny sprzęt do kilku placówek w kraju.  

I tak w 2018 roku kardiomonitory, holter EKG, spirometr, pompy infuzyjne, pulsoksymetry i lampa do fototerapii trafiły na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Tomaszowie Lubelskiem.

Rok wcześniej nowoczesną aparaturę do diagnostyki chorób płuc (m.in. oscylometr, rynomanometr i ultrasonograf) przekazaliśmy Klinice Alergologii i Mukowiscydozy szpitala Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Z kolei w 2016 roku wsparliśmy Oddział Neurochirurgii Dziecięcej i Neurochirurgii Szpitala "Zdroje" w Szczecinie. Zakupiliśmy urządzenie, dzięki któremu można precyzyjnie określić, w którym miejscu w mózgu dziecka jest obszar wywołujący napady padaczki.

Cztery lata temu finansowo pomogliśmy dzieciom będącym pod opieką Stowarzyszenia Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie w Głoskowie.

W Dniu Dziecka maluchom w szpitalach rozdawaliśmy także audiobooki z bajkami nagrywane przez aktorów, sportowców i piosenkarzy wspólnie z dziennikarzami RMF FM.