Znamy już wszystkich uczestników Suzuki Pucharu Polski. Turniej finałowy rozegrany zostanie między 11 a 14 lutego 2021 w Hali Globus w Lublinie.

W turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski zagrają gospodarze - Pszczółka Start Lublin - i siedem innych drużyn najlepszych w tabeli Energa Basket Ligi po 15 rozegranych kolejkach: Zastal Enea BC Zielona Góra, Legia Warszawa, WKS Śląsk Wrocław, Trefl Sopot, Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp., Asseco Arka Gdynia oraz PGE Spójnia Stargard.

Co ciekawe, aż pięć zespołów zakończyło pierwszą rundę z 22 punktami na koncie. Aby więc ustalić ich kolejność w tabeli, zgodnie z Oficjalnymi Przepisami Gry w Koszykówkę tworzymy między tymi drużynami "małą tabelę": w pierwszej kolejności pod uwagę brane są bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi zespołami, a w dalszej różnica punktów koszowych i większa liczba zdobytych punktów koszowych.

W połowie grudnia: losowanie par ćwierćfinałowych. Turniej finałowy: w lutym

Przed turniejem finałowym Suzuki Pucharu Polski odbędzie się - 16 grudnia w Lublinie - losowanie par ćwierćfinałowych.

Rozstawieni będą w losowaniu: gospodarz - Pszczółka Start - i trzy czołowe drużyny Energa Basket Ligi: Zastal Enea BC, Legia i WKS Śląsk.

W ramach finału Pucharu Polski rozegrane zostaną: 11 i 12 lutego, w czwartek i piątek, po dwa ćwierćfinały, w sobotę 13 lutego półfinały i - w niedzielę 14 lutego - finał.

Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach pożegnają się z rywalizacją.

W trakcie lubelskiej imprezy kibice zobaczą również Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty i LOTTO Konkurs Wsadów.