Z ulgi internetowej można skorzystać, kiedy płaciliśmy za korzystanie z internetu i mamy dokumenty potwierdzające płatności. Kwota odliczana od dochodu dotyczy wydatków związanych z użytkowaniem internetu. Miejsce, w jakim korzystamy z sieci i forma połączenia nie są istotne przy odliczaniu ulgi od podarku.

Faktura VAT za użytkowanie Internetu otrzymana od operatora zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej (np. przesłana na podany przez Ciebie adres e-mail lub udostępniona na stronie internetowej operatora) - "tzw. ekofaktura" - jest podstawą do skorzystania z ulgi internetowej.

Jak obliczyć kwotę ulgi?

Ulga internetowa jest limitowana. Od dochodu możemy odliczyć nie więcej niż 760 zł.Ulga nie przysługuje z tytułu wydatków poniesionych na instalację, rozbudowę, modernizację oraz serwis i obsługę techniczną sieci Internet.

Jeżeli wydatki z tytułu użytkowania Internetu ponosisz wspólnie z inną osobą (np. małżonkiem, dzieckiem, rodzicem), każdemu z Was przysługuje ulga z odrębnym limitem odliczeń.
Przystępując do rozliczenia zeznania podatkowego trzeba zacząć od zapoznania się z ulgami z jakich możemy skorzystać. Nie warto czekać z rozliczeniem do ostatniej chwili, czyli do końca kwietnia. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych nerwów i stresu. W razie pytań dzwońcie. W środę w godzinach od 8 do 12 pod numerem 12 2000000 na Wasze pytania czekać będą urzędnicy Ministerstwa Finansów. Będziemy radzić jak, najlepiej rozliczyć się z małżonkiem, jak rozliczyć dochody z zagranicy, dochody kapitałowe i darowizny.