Drugi dzień na Baja Carpathia przywitał wszystkich zawodników deszczem i bardzo niską temperaturą. Po bardzo dobrym piątkowym starcie i zdobyciu 1 miejsca w grupie TH, ekipa Szandrowski/Łaskawiec musiała po pierwszym sobotnim OSie wycofać się z dalszej rywalizacji z powodu bardzo poważnej awarii zawieszenia. Z pucharem za pierwsze miejsce w grupie Open RMPST wróciła natomiast ekipa Kosińska/Derengowski.

Dla Aleksandra "Faziego" Szandrowskiego, sobotnia awaria równoznaczna była z wycofaniem się z dalszego ścigania:

Niestety skończył się dla nas rajd wcześniej niż przewidywaliśmy. W tylnym zawieszeniu popękały wahacze. Szkoda, ponieważ przejechaliśmy 20 km i naprawdę bardzo fajnie nam się ścigało, dużo szybciej niż wczoraj. Także z jednej strony szkoda lecz cóż, wrócimy do domu, auto pójdzie na warsztat, zostanie zrobione i przygotowane do następnej rundy i podczas następnej rundy będziemy walczyć o lepsze pozycje.

Z dalszej rywalizacji nie odpadły jednak pozostałe dwa Teamy. Małgorzata Kosińska i Andrzej Derengowski w piątek bezbłędnie pokonali piaszczyste tereny, by przyjechać na pierwszym miejscu w swojej grupie i również na tej pozycji duet zakończył Baja Carpathia.

Moje nastawienie przez zdobyte podium jest bardzo, bardzo pozytywne. To moje pierwsze pierwsze miejsce i to dopiero jest dla mnie ogromna radość, za co bardzo dziękuję mojemu pilotowi - Andrzejowi Derengowskiemu. Muszę jednak przyznać, że trasa była bardzo trudna, a sam rajd dla mnie bardzo wymagający ale nauczył mnie wiele pokory - komentuje Małgorzata Kosińska, kierowca zwycięskiej rajdówki RMF4rt.

Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa to para, która startowała w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Po piątkowych kłopotach, w sobotę udało im się dotrzeć na metę na bardzo dobrej pozycji 6 w swojej grupie.

Dojechaliśmy do mety, radość ogromna tym bardziej, że nigdy jeszcze nie mieliśmy tylu przygód podczas jednego rajdu - mówi Aleksandra Kujawa. Każdy odcinek był inny i wiązał się z inną przygodą. Jesteśmy na mecie i to jest najważniejsze.

Kolejny rajd z cyklu RMPST i RPPST odbędzie się w sierpniu w Czechach. Podczas Baja Bohemia zawodnicy RMF4rt zawalczą o kolejne punkty w swoich grupach.

Materiały prasowe