Niespodziewany zwycięzca 10. etapu rajdu Dakar wśród motocyklistów; najszybszy był Hiszpan Joan Barreda Bort. Na drugim miejscu dojechał Marc Coma, trzecie zajął Cyril Despres. Jacek Czachor ukończył etap na 20. pozycji, Marek Dąbrowski dojechał jako 52.

W klasyfikacji generalnej stopniała przewaga liderującego Cyrila Despresa. Nad drugim Comą Francuz ma zaledwie 21 sekund przewagi, a to po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów różnica minimalna. To między nimi powinna rozegrać się walka o zwycięstwo, bo trzeci Helder Rodrigues do prowadzącej dwójki traci ponad 45 minut.

Dzisiejszy zwycięzca rozpoczął ten etap dość spokojnie. Zaatakował od połowy dystansu - wskoczył na pierwsze miejsce i nie oddał go do końca odcinka. Z kamienistą trasą nieźle poradzili sobie Polacy - Jacek Czachor dojechał na 20. miejscu, w klasyfikacji generalnej jest 15. Marek Dąbrowski etap ukończył na 52. pozycji, w "generalce" plasuje się na 36. lokacie.