„Bardzo przyjemnie się jedzie nawet na drogach dojazdowych widząc tłumy wiwatujących ludzi” – mówił w RMF FM Maciej Szczepaniak po piątkowych odcinkach specjalnych Rajdu Polski. Pilot Roberta Kubicy zwrócił też uwagę na kwestie bezpieczeństwa.

Maciej Jermakow, RMF FM: Jest meta, przy okazji dobre miejsce - jesteście chyba zadowoleni z tego etapu?

Maciej Szczepaniak, pilot Roberta Kubicy: Tak najważniejsze, że przejechaliśmy wszystkie oesy bez problemów, bardzo przyzwoitym tempem. Robert pokazał świetny "performance", uzyskał kilka świetnych wyników. Jeśli popatrzymy na cały pakiet jakim dysponujemy - doświadczenia, samochodu, opon, to fakt, że Robert potrafi meldować się na podium odcinków jest niewiarygodnym wydarzeniem.

Dobór opon był dziś chyba ważny?

Tak, to było ważne. Mam nadzieję, że jutro uda nam się kontynuować dobrą jazdę i będziemy na mecie w podobnych humorach.

Jak atmosfera na rajdzie? Czuć doping tłumów polskich kibiców?

Ja akurat mam kilka rzeczy na głowie w trakcie odcinków, nie do końca mam czas się rozglądać, ale rzeczywiście jest mnóstwo kibiców. Bardzo przyjemnie się jedzie nawet na drogach dojazdowych widząc tłumy wiwatujących ludzi. Ale mam prośbę do kibiców - stójcie w bezpiecznych miejscach, bo czasami naprawdę włos się na głowie jeży, jak blisko jesteście trasy po zewnętrznej stornie. Rajd Polski jest najszybszym rajdem w kalendarzu, samochód jest pod kontrolą, ale tylko w 99 proc. i bardzo, bardzo was proszę - uważajcie na siebie.