Dwa i pół tysiąca kilometrów pokonały załogi startujące w rajdzie RMF Morocco Challenge. Zawodnicy ścigali się przez tydzień po afrykańskich bezdrożach. Byli w górach Atlas i na piaskach Sahary. Do mety dojechało 29 załóg.

W kategorii motocykle wygrał Michał Zoll przed Arturem Żbikowskim i Wojciechem Renczem. W kategorii quady najlepszy był Krzysztof Kretkiewicz przed Markiem Głuszkiem i Piotrem Zeszutą. W kategorii samochody GT najlepiej poradzili sobie: Grzegorz Węglarz /Najda-Węglarz Laryssa.Drugie miejsce zajęli Dawid Wawrzeniuk /Janusz Gzik.

W kategorii VIP wygrał zespół Dudziński/Białowąs. Druga pozycja to Izabela Małysz/Karolina Małysz. Na trzecim uplasowali się: Dereszowska Anna/Grabowski Piotr, czwarte miejsce zajęli : Mariusz Stanek, Anna Stanek, a piąta była ekipa : Paweł Piotrowski i Marcin Jędrych, czyli załoga RMF FM.

Według organizatorów był to najtrudniejszy RMF Morocco Challenge jaki został do tej pory zorganizowany. Zawodnicy pokonywali dziennie od 350 do 500 kilometrów w ekstremalnych warunkach. Na trasie padał deszcz, było zimno a potem zmieniła się pogoda na ponad 30-stopniowe upały. Przeszkadzały piasek, pył, awarie samochodów, motocykli i quadów.

To są bohaterowie, to nie podlega dyskusji. Każdy kto ukończył rajd walczył z zimnem, wysoką temperaturą, problemami ze sprzętem, własną psychiką. Dojechał do mety i jest wielkim bohaterem - mówi Albert Gryszczuk organizator rajdu. Jak dodaje z powodu awarii lub wypadku do mety nie dojechało sześć załóg. Wszyscy dostali medale za udział w RMF Morocco Challenge.