Kolumbia, Senegal i Japonia będą grupowymi rywalami piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji. Jak wyniki losowania przyjęto w Kolumbii? "Kolumbijczycy są spokojni i nie wydają się zbytnio zestresowani faktem, że spotkają się z naszymi rodakami. Czuć, że postrach sieje Robert Lewandowski" - mówi RMF FM Aleksandra Andrzejewska - polska blogerka mieszkająca w Kolumbii. "Będzie na pewno wesoło - szczególnie dla nas, Polaków, którzy mieszkają w Kolumbii" - podkreśla.

Jak podkreśla Andrzejewska, Robert Lewandowski to najbardziej znany w Kolumbii polski piłkarz. Kilka lat temu pierwszym skojarzeniem z Polską była albo figura Jana Pawła II albo Grzegorz Lato. W tej chwili Kolumbijczycy najczęściej kojarzą Roberta Lewandowskiego - wyjaśnia. Kolumbijczycy śledzą wszystko, co się dzieje na boiskach na całym świecie. Na pewno będą śledzić nasze przygotowania - dodaje.

Kolumbijczycy, których pytałam o nastroje mówią, że Kolumbia i Polska mają największe szanse, żeby wyjść z grupy - podkreśla blogerka w specjalnej relacji dla RMF FM. Mówi też o cechach charakteru typowych dla naszych rywali, które mogą ujawnić się na boisku.

Kolumbijczycy bardzo lubią mobilizować się na ostatnią chwilę. Jeśli przez 87 minut nie strzelą żadnego gola to nie znaczy, że w 90. minucie nie wygrają - tłumaczy Andrzejewska. Potrafią być bardzo zaradni w starciu z przeciwnościami losu. Są nieprzewidywalni - podsumowuje.

Karol Pawłowicki, RMF FM

(mn)