​"Prorok czy co?" - można by zapytać. Pan Maciek na Twitterze kilka godzin przed losowaniem grup mundialowych przewidział, z kim zmierzy się Polska. Dzisiaj ogłoszono, że w grupie H Polacy spotkają się z Kolumbijczykami, Senegalczykami i Japończykami.

A ja chciałbym Polska, Kolumbia, Senegal, Japonia. Egzotycznie, ciekawie i wymagająco - napisał pan Maciek, kibic piłki nożnej i student z Olsztyna.

W rozmowie z RMF FM pan Maciek przyznał, że był to zdecydowanie szczęśliwy "strzał w dziesiątkę". Chociaż nie odniosłem żadnych korzyści finansowych, bo nie postawiłem pieniędzy, ale fajna sprawa - mówił.

Zapytany o to, która z drużyn będzie najtrudniejsza, natychmiast odpowiedział, że Kolumbia. Jeśli ktoś oglądał ostatnie mistrzostwa świata lub śledzi piłkę na co dzień, to na pewno ma podobne zdanie - powiedział w rozmowie z RMF FM.

Pan Maciek uważa jednak, że Polacy nie zawędrują daleko w turnieju. Myślę, że wyjdziemy z grupy i zakończymy na tym swoją przygodę. Niestety, nie będzie mistrzostwa. Stawiam na Niemców - przyznał autor niebywałej prognozy piątkowego losowania. 

(az)