Polska w swoim ostatnim meczu grupowym pokonuje Japonię 1:0 po bramce Jana Bednarka. Nasza reprezentacja już wcześniej traciła szansę na awans do 1/8 finału i z dorobkiem 3 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

19:00

Skrót meczu Japonia-Polska można zobaczyć na oficjalnym kanale FIFA na YouTube.

18:45

Tuż po meczu występ naszej kadry na mundialu skomentował na swoim profilu na Facebooku Grzegorz Krychowiak.

"Akceptuję krytykę. Zarówno zespołową, jak i indywidualną. Jest jedna rzecz z która nie mogę się zgodzić. Jeżeli ktokolwiek myśli, że każdy z nas nie dał z siebie 200%, jest w błędzie. Każdy z reprezentantów wskoczyłby w ogień za tą kadrę, nie mam co do tego żadnych wątpliwości."

18:25

18:20

18:05

O drugim miejscu w grupie zdecydowała klasyfikacja "fair play". Japonia w fazie grupowej dostała dwie żółte kartki mniej, niż Senegal.

18:00

Tak wygląda tabela grupy H po wszystkich meczach.

17:56

Polacy wygrywają mecz z Japonią, ale końcówka spotkania była żenująca. Japonia wymieniała między sobą piłkę nie atakując bramki, bo taki wynik dawał im awans. Polacy stali na własnej połowie i nie chcieli biegać za piłką.

93'

Koniec meczu. Wygrywamy z Japonią 1:0.

84'

Kolumbia prowadzi z Senegalem 1:0, a  to oznacza, że w tym momencie z grupy H do dalszej rywalizacji wychodzą: Kolumbia i Japonia.

82'

Bardzo aktywny na prawym skrzydle jest Kamil Grosicki. Jego kolejna akcja mogła skończyć się bramka samobójczą, ale Kawashima wybił piłkę na rzut rożny.

80'

Zmiany polskiej drużynie. Na boisku pojawiają się: Łukasz Teodorczyk i Sławomir Peszko. Plac gry opuścili Piotr Zieliński i Rafał Kurzawa.

73'

Mogło już być 2:0! Prawym skrzydłem popędził z piłką Grosicki, zagrał do Lewandowskiego, ten był "sam na sam" z bramkarzem, ale fatalnie spudłował.

69'

Moment strzelenia bramki przez Jana Bednarka.

62'

Taki wynik oznacza, że Japonia odpada z turnieju. W drugim meczu w Samarze Kolumbia remisuje z Senegalem 0:0, a to oznacza, że to te drużyny zagrają w 1/8 finału.

60'

Bramka Dla Polski!!! Bardzo dobrze piłkę w pole karne dośrodkował Rafał Kurzawa, tam znalazł się niepilnowany Jan Bednarek i bez problemu umieścił piłkę w siatce.

53'

Próba akcji Polaków. Rafał Kurzawa zagrał na prawą stronę do Grosickiego, ten w pełnym biegu próbował wystawić piłkę Lewandowskiemu, ale szybszy od niego był Kawashima i złapał futbolówkę.

47'

Na początku drugiej połowy boisko opuszcza Shinji Okazaki. W jego miejsce pojawia się Yuya Osako.

Przerwa

Pierwszy raz na tych mistrzostwach Polska nie przegrywa do przerwy. Po raz pierwszy też nasza reprezentacja oddała celny strzał w pierwszej części gry.

45'

To była bardzo słaba połowa w wykonaniu obydwu drużyn. Polska tylko raz realnie zagroziła japońskiej bramce. Po uderzeniu głową Grosickiego wspaniałą interwencją pokazał się Kawashima.

35'

Japonię nie pozostaje dłużna. mocno piłkę uderzył Takashi Usami, ale na raty piłkę złapał Fabiański.

33'

Dobra szansa Polaków. Kurzawa zagrał na prawo, tam piłkę przejął Bereszyński, dośrodkował na głowę Grosickiego, ale jego uderzenie w fantastycznym stylu obronił Eiji Kawashima.

30'

Niewiele dzieje się na stadionie w Wołgogradzie. Obie drużyny dość wolno grają piłką.

20'

Dobra akcja Polaków. Z prawej strony dośrodkował Grosicki, ale przed oddaniem strzału Kurzawę powstrzymał Hiroki Sakai. Chwilę później Kurzawa dośrodkował z rzutu rożnego, celny strzał oddał Kamil Glik, ale sędzia odgwizdał przewinienie stopera AS Monaco.

16'

Kolejna akcja Japończyków. Tym razem z 16. metra uderzał Gotoku Sakai, ale i z tym uderzeniem nie miał problemów Fabiański.

13'

Pierwszy celny strzał na bramkę Fabiańskiego. Zza pola karnego uderzał Yoshinori Muto, ale jego piłkę w bok odbił polski bramkarz.

12'

Błąd Jana Bednarka w obronie. Podał do przeciwnika pod własnym polem karnym, Japończycy odegrali na lewe skrzydło, ale niecelnie głowa uderzał Okazaki.

6'

Mecz Japonią to 50. spotkanie Adama Nawałki w roli selekcjonera.

5'

Polska reprezentacja w pierwszych minutach jest jednak ustawiona z czterema obrońcami w tyle. Na razie dużo walki w środku pola i mało składnych akcji z obu stron.

1'

Już w pierwszej minucie było groźnie pod polską bramką. Długie podanie na wolne pole dostał Nagatomo, ale dobrze ustawiony był Łukasz Fabiański i przejął piłkę.

15:55

Na trybunach jest obecny prezes PZPN Zbigniew Boniek.

15:51

15:42

Polska prawdopodobnie zagra w ustawieniu 1-3-4-3. Japonia będzie grać w ustawieniu 1-4-4-1-1.

15:32

Kto jest największą gwiazdą reprezentacji Japonii? Przeczytajcie tekst naszego dziennikarza Pawła Pawłowskiego o naszym dzisiejszym przeciwniku.

15:17

W wywiadzie dla RMF FM Jan Furtok, były reprezentant Polski przypuszcza, że przyczyna słabej gry reprezentacji Polski na mundialu może być pozaboiskowa.

Może coś w tym ostatnim meczu pokażą, bo jak na razie nic nie pokazali. Robert Lewandowski się schował, wszyscy jakoś niechętnie rozmawiają. Ja uważam, że coś się tam musiało stać. W hotelu między zawodnikami coś się musiało wydarzyć - mówi Furtok.

15:10

Polscy piłkarze już są na murawie stadionu w Wołgogradzie.

15:05

Swój skład ogłosiła też reprezentacja Japonii.

Japonia: 1-Eiji Kawashima - 19-Hiroki Sakai, 22-Maya Yoshida, 20-Tomoaki Makino, 5-Juto Nagatomo - 21-Gotoku Sakai, 16-Hotaru Yamaguchi, 9-Shinji Okazaki, 7-Gaku Shibasaki, 11-Takashi Usami - 13-Yoshinori Muto.

15:00

Skład reprezentacji Polski na mecz z Japonią: Łukasz Fabiański - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk - Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak - Kamil Grosicki, Piotr Zieliński, Rafał Kurzawa - Robert Lewandowski