Sędzia Cesar Ramos poprowadzi arcyważny niedzielny pojedynek Polski z Kolumbią. 34-letni Meksykanin debiutuje na mistrzostwach świata. W Rosji prowadził już jedno spotkanie: Brazylii ze Szwajcarią, po którym "Canarinhos" złożyli na niego skargę…

Dla biało-czerwonych, którzy rywalizację w mistrzostwach świata rozpoczęli od przegranej w fatalnym stylu z Senegalczykami, pojedynek z Kolumbią to mecz o "być albo nie być" na rosyjskim mundialu.

W identycznej sytuacji są zresztą Kolumbijczycy, którzy w swoim pierwszym meczu turnieju ulegli - również stosunkiem bramek 1:2 - Japończykom.

To polsko-kolumbijskie starcie "o wszystko" rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:00 czasu polskiego, a poprowadzi je jako sędzia główny arbiter z Meksyku Cesar Ramos.

Wcześniej 34-latek sędziował zakończone remisem 1:1 spotkanie Brazylii ze Szwajcarią.

Widziane z Rosji: O męczącym Neymarze i ostatnich szlifach przed meczem o wszystko

Neymar męczy siebie i wszystkich dookoła, kapitalne bramki zdobywa Nigeryjczyk Ahmed Musa, emocjonujący pojedynek rozgrywają Serbowie i Szwajcarzy, a biało-czerwoni kończą przygotowania do arcyważnej potyczki z Kolumbią... Wysłannik RMF FM na mundial Patryk Serwański zaprasza na najnowszy odcinek... czytaj więcej

"Canarinhos" byli wówczas na tyle niezadowoleni z jego pracy, że po meczu złożyli na arbitra skargę do Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Z oficjalnego komunikatu FIFA ze środy wynika, że było to jak dotąd jedyne zażalenie na pracę sędziego podczas mundialu w Rosji.

Decyzje Cesara Ramosa komentowane były również przez brazylijskich dziennikarzy. Jego pracę skrytykował autor komentarza redakcyjnego agencji informacyjnej "Agencia Brasil": według niego, Meksykanin nie był obiektywny i kilka razy niesłusznie podjął decyzję na korzyść Szwajcarów.

Przypomnijmy, że kontrowersje po spotkaniu Brazylii ze Szwajcarią w pierwszej rundzie meczów w grupie E dotyczyły m.in. gola dla drużyny z Europy z 50. minuty. Szwajcarzy, przegrywający wówczas 0:1, mieli rzut rożny, Xherdan Shaqiri dośrodkował w pole karne, a tam Steven Zuber delikatnie odepchnął pilnującego go Mirandę i uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce, doprowadzając do wyrównania.

Zobaczcie, jak wyglądała ta sytuacja:

W niedzielnym pojedynku Polaków z Kolumbijczykami sędziemu Ramosowi pomagać będą na liniach jego rodacy Marvin Torrentera i Miguel Hernandez, zaś na sędziego technicznego wyznaczono Chilijczyka Julio Bascunana.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kamil Glik zagra przeciwko Kolumbii? "Jest w pełnym obciążeniu treningowym" [WIDEO] >>>>

Małowiejski: Na mecz z Kolumbią wyjdziemy innym składem niż na spotkanie z Senegalem [WIDEO] >>>>

Falcao o meczu z Polską: "Zagramy, jakby to był finał. Albo oni, albo my" [KOMENTARZE] >>>>

(e)