Po wygranym przez reprezentację Polski towarzyskim meczu z Litwą piłkarzy odwiedził w szatni prezydent Andrzej Duda. "Bardzo dziękujemy. Jak zawsze wiele radości panowie przynieśliście kibicom" - powiedział. Ocenił, że w drużynie widać wolę walki: "Cieszę się, że panowie jesteście tacy zmotywowani". Na meczu obecny był także premier Mateusz Morawiecki. Jego kancelaria opublikowała zdjęcia szefa rządu kibicującego biało-czerwonym razem z rodziną.

We wtorek wieczorem na PGE Narodowym reprezentacja Polski wygrała z Litwą 4:0 w towarzyskim meczu, który był dla biało-czerwonych ostatnim testem przed rozpoczynającymi się w czwartek mistrzostwami świata w Rosji. W środę drużyna Adama Nawałki wyleci z Warszawy do swojej mundialowej bazy w Soczi.

Tuż po wieczornym meczu piłkarzy odwiedził w szatni Andrzej Duda: nagranie z tej wizyty opublikowano na Facebooku. Prezydent osobiście podziękował i uścisnął dłoń każdemu z piłkarzy oraz trenerowi Adamowi Nawałce.

Bardzo ładny mecz. Nic tylko trzymać kciuki i życzyć powtórki takich wyników za te kilka dni za Bugiem - mówił.

Dziękując piłkarzom za ich grę, zaznaczył: Jak zawsze wiele radości przynieśliście panowie kibicom tutaj, na stadionie, i pewnie milionom przed telewizorami.

Andrzej Duda podkreślił również, że w drużynie widać ducha walki. Cieszę się, że panowie jesteście tacy zmotywowani, bo to jest sprawa, wydaje mi się, podstawowa w sporcie - powiedział.

Selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka zapewnił z kolei głowę państwa, że jego drużyna jest przygotowana do gry w każdym aspekcie. Gramy, walczymy dalej - mówił.

Prezydent rozmawiał w szatni również z dyrektorem polskiej kadry Tomaszem Iwanem. Pan Tomasz Iwan ma dziś urodziny. Młodsi Koledzy zrobili Mu piękny prezent wygrywając mecz i ja także dołączam się do życzeń. 100 lat i mistrzostwa świata! - napisał później na Twitterze:

Wcześniej Andrzej Duda udostępnił na swoim profilu swoje zdjęcie z trybun PGE Narodowego w towarzystwie ministra sportu Witolda Bańki. Dziękujemy Biało-Czerwonym za zdecydowane zwycięstwo i trzymamy kciuki za powtórzenie tego wyniku w Rosji. Polska gola!!! - napisał:

Na meczu obecny był również premier Mateusz Morawiecki z rodziną. Jak najwięcej takich wyników jak dzisiaj życzymy Biało-Czerwonym na Mistrzostwach Świata! - napisał na Twitterze po spotkaniu:

Jego kancelaria opublikowała natomiast zdjęcia kibicującego szefa rządu. Wszyscy jesteśmy biało-czerwoną drużyną!!! - brzmiał tekst tweeta:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Lewandowski & Spółka, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o wybrańcach Nawałki >>>>

Mundial 2018: Sprawdź terminarz meczów! >>>>

Mundial 2018. Grupa H: Terminarz i wyniki

DataGodzinaDrużynyMiejsceWynik
19 czerwca14:00Kolumbia - JaponiaSarańsk1:2
19 czerwca17:00Polska - SenegalMoskwa1:2
24 czerwca17:00Japonia - SenegalJekaterynburg2:2
24 czerwca20:00Polska - KolumbiaKazań0:3
28 czerwca16:00Japonia - PolskaWołgograd0:1
28 czerwca16:00Senegal - KolumbiaSamara0:1

(nm, e)