Niemieccy piłkarze uszkodzili Puchar Świata. Niespełna tydzień po triumfalnym powrocie do kraju, okazuje się że złota statuetka FIFA ma braki.

Niemiecka federacja wszczęła nawet dochodzenie w tej sprawie, ale winnego nie udało się znaleźć. Wiadomo, że po szalonej imprezie z okazji czwartego w historii tytułu mistrzów świata z pozłacanego pucharu po prostu odpadł kawałek. Nasi zachodni sąsiedzi już znaleźli specjalistę, który wypełni ten ubytek. W głębi duszy pewnie cieszą się, że zwycięzca mundialu otrzymuje replikę pucharu, bo wartość wykonanego ze szczerego złota oryginału szacuje się na 10 milionów euro.

Puchar Świata jest własnością FIFA i nie zostaje nigdy przekazany na własność żadnej drużynie. Rzeźbę wykonał włoski artysta Silvio Gazzaniga. Przedstawia ona dwóch piłkarzy unoszących globus. Podstawę stanowią dwa pierścienie z malachitu i jedna złota obręcz między nimi, na której znajduje się miejsce na nazwy kolejnych zwycięzców mistrzostw świata - ostatnimi z dopisanych są właśnie Niemcy.

(mpw)