Studenci w Olsztynie miejsc kultowych szukać nie muszą. Bo mają własne kultowe miasteczko.

Studenci z Olsztyna: W Kortowie mamy wszystko, czego nam potrzeba

Kortowo - to jedna z dzielnic Olsztyna, prawie w całości zajęta przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. To tam mieszczą się rektoraty i duża część budynków i sal wykładowych. Tam znajduje się też większość akademików. Poza tym Kortowo to miasto w mieście - uniwersytecki kampus z prawdziwego zdarzenia, w którym student znajdzie (prawie) wszystko, czego potrzebuje.

Miejsca jest dużo, więc nie ma mowy o ścisku. Pomiędzy budynkami biegną niewielkie, ale bardzo zielone uliczki. Nie brakuje skwerów, trawników i ławeczek. Ale największa atrakcja Kortowa to niewątpliwie własne… jezioro. Jezioro Kortowskie do największych może nie należy, ale mieści się tam plaża, molo i przystań, na której można wypożyczyć kajaki, rowery wodne i żaglówki. Do tego na terenie uniwersyteckiego miasteczka znajdziemy kilkanaście kortów tenisowych, stadion i kilka boisk do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. O tej porze roku niektórym może więc być trudno skupić na nauce. Choć z drugiej strony - wielu studentów zamiast zakuwać w akademiku, woli pójść z książką na molo.

Jeden z najważniejszych punktów Kortowa - oprócz plaży i mola - to Górka Kortowska, z której widać panoramę Olsztyna. Co roku znajduje się tam również centrum olsztyńskich juwenaliów, czyli Kortowiady.

Studenci z Poznania: U siebie czegoś takiego nie mamy

Zimą Kortowo może nie wydawać się już aż tak atrakcyjne, ale studenci nie narzekają. Działa tam kilka klubów studenckich, są też oczywiście bary i pizzerie. Jest duży sklep spożywczy, piekarnia i fryzjer, nie mówiąc już o niezbędnych studentom księgarniach i… punktach ksero. Na dobrą sprawę, mieszkający w Kortowie studenci nie muszą go wcale opuszczać.

No chyba że chcą udać się do kina albo na basen - tych obiektów Kortowo jeszcze się nie dorobiło. Ale jest i dobra wiadomość - do centrum Olsztyna jedzie się autobusem 10-15 minut, więc wszystko jest w zasięgu ręki.

Gdy zapytać olsztyńskich studentów o miejsca, w których lubią spędzać czas, wielu wymienia puby na Starym Mieście. Oczywiście na drugim miejscu. Na pierwszym zawsze jest Kortowo.

Czekamy również na sygnały od Was! Swoje propozycje, zdjęcia, filmy z kultowych studenckich miejsc możecie wysyłać na Gorącą Linię RMF FM lub umieszczać w naszym profilu na Facebooku.