Wiedza o społeczeństwie i informatyka - egzaminy z tych przedmiotów tegoroczni maturzyści mają już za sobą. WOS na poziomie rozszerzonym - jak mówią - był bardzo trudny. Na RMF24.pl opublikowaliśmy arkusz i rozwiązania z tego egzaminu! Czwartek będzie należał do języka niemieckiego. Do rozwiązywania pierwszych zadań absolwenci szkół ponadgimnazjalnych przystąpią o godzinie 9.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego w 2016 roku. /Darek Delmanowicz /PAP

Zobacz arkusz i rozwiązania z matematyki na poziomie rozszerzonym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z matematyki na poziomie podstawowym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Zobacz arkusz z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym.

WOS? Zdaniem maturzystów test był bardzo trudny

Konflikty międzynarodowe i podatki - to tematy, które pojawiły się na tegorocznej rozszerzonej maturze z wiedzy o społeczeństwie. Abiturienci przyznają: test był bardzo trudny.

Większość moich znajomych mówi, że prawdopodobnie nie poszło im dobrze - przyznał jeden ze zdających. Jego koleżanka dodała: "Ciężko, ciężko, ale zobaczymy".

Wiedza o społeczeństwie przez wiele lat była w czołówce przedmiotów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze. Obecnie plasuje się na siódmym miejscu po: języku angielskim na poziomie rozszerzonym (najczęściej wybieranym przedmiocie dodatkowym - w tym roku chęć zdawania go zadeklarowało 48,9 proc. absolwentów), geografii, matematyce na poziomie rozszerzonym, biologii, języku polskim na poziomie rozszerzonym i chemii. Informatyka od lat należy do przedmiotów rzadziej wybieranych.

W czwartek język niemiecki

Na RMF24.pl będziemy publikować arkusze wraz z odpowiedziami, zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego!

Punktualnie o godzinie 9 rozpocznie się egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Egzamin rozszerzony i dwujęzyczny odbędą się dopiero o godzinie 14.

Podczas egzaminów sprawdzona zostanie między innymi umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem, czy też pisanie w danym języku. Aby zdać egzamin, maturzysta musi zdobyć co najmniej 30 proc. wymaganych punktów.

Matura 2017. Jakie przedmioty są obowiązkowe?

Zgodnie z obowiązującą formułą egzaminu, maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego nowożytnego i z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzysta musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. do wyboru.


(łł)