Święty Mikołaj zawitał do dzieciaków z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu. W worku pełnym prezentów miał kilka niespodzianek - w tym bilety do kina i na... koncert Dawida Podsiadły! To świąteczna odsłona całorocznego pakietu edukacyjno-rozrywkowego, jaki przygotowaliśmy w ramach akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM.

Święty Mikołaj zawitał do dzieciaków z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu. W worku pełnym prezentów miał kilka niespodzianek - w tym bilety do kina i na... koncert Dawida Podsiadły! To świąteczna odsłona całorocznego pakietu edukacyjno-rozrywkowego, jaki przygotowaliśmy w ramach akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM.
Święty Mikołaj u dzieciaków z Inowrocławia /Mateusz Chłystun /RMF FM

Wizyta Świętego Mikołaja w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu sprawiła nie tylko najmłodszym dzieciakom, ale i nastolatkom mnóstwo radości. Uśmiech zagościł na twarzy wszystkich podopiecznych.

Były zabawki, pluszaki, książki, płyty, gry edukacyjne. Oczywiście wśród prezentów nie mogło zabraknąć słodyczy.

O są i płyty z piosenkami - ucieszyła się jedna z dziewczynek. I to jest mój ulubiony piosenkarz - Dawid Kwiatkowski.  

Jak dzieciaki reagowały na prezenty? Posłuchajcie:

Najbardziej entuzjastycznie dzieciaki zareagowały jednak na bilety do kina i na koncert Dawida Podsiadły w Poznaniu w ramach Małomiasteczkowej trasy artysty. 


Święty Mikołaj nie tylko sprezentował wejściówki, ale i zorganizował transport na wieczorną imprezę. To były niezapomniane chwile i wielkie emocje!


Wierzymy, że spotkanie z Dawidem Podsiadło na długo zapadnie im w pamięć. 

Amanda, Martyna i Radek po koncercie Dawida Podsiadło


Całoroczny pakiet edukacyjno-rozrywkowy

Grudniowa odsłona całorocznego pakietu przygotowanego w ramach akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM ma ze względu na zbliżające się święta wyjątkowo rozrywkowy charakter. Do tej pory zabawę łączyliśmy z edukacją.

We wrześniu, rozpoczynając cykl comiesięcznych wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi czy wyjść do teatru, byliśmy w Warszawie. Dzieciaki najpierw odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, a po południu Pałac Prezydencki, gdzie złożyły wizytę Pierwszej Damie RP Agacie Kornhauser-Dudzie. Był słodki poczęstunek, miła rozmowa i prezenty. 

W październiku odwiedziliśmy razem największy ogród zoologiczny w Polsce. Tam jedną z największych atrakcji było spotkanie z orangutanami. Pokaz połączony był z miniwykładem w ramach kampanii Ocalmy Orangutany.

Z kolei w listopadzie byliśmy w Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium Toruń". Tam na młodych ludzi z Inowrocławia czekały "gwiezdne atrakcje": m.in. pokaz "Makrokosmos" i wystawa "Geodium".

Było też coś dla ciała - słodkie pierniki. I to samodzielnie zrobione i udekorowane lukrem.

Także w kolejnych miesiącach nie zabraknie atrakcji! Jakich - to niespodzianka!

Akcja charytatywna Lepsze Jutro z RMF FM

I Ty możesz odmienić komuś życie. Wypełnij ankietę!

Chcesz dołączyć do naszej akcji charytatywnej "Lepsze Jutro z RMF FM" i odmienić komuś życie na lepsze? Opisz nam jego historię. Zgłoszenia do edycji 2018 wysyłajcie za pomocą specjalnej platformy (znajdziecie ją poniżej). Na Wasze wpisz czekamy do 31 marca 2018 roku. czytaj więcej

Cykliczna akcja charytatywna Lepsze Jutro z RMF FM narodziła się w 2015 roku w Szydłowcu, kiedy to wybudowaliśmy dom dla pana Grzegorza, samotnie wychowującego pięcioro dzieci.

Potem wspomagaliśmy przedszkola i szkoły (w sumie dziewięć placówek w różnych regionach w Polsce), budując nowoczesne place zabaw czy wyposażając pracownie przedmiotowe.

Wsparliśmy także pana Zbigniewa z synem Kamilem z Dębowca, którzy z naszą pomocą wybudowali warsztat stolarski.

W tym roku pomagamy nie tylko dzieciakom z Inowrocławia. W Bogdanówce w Małopolsce wyremontowaliśmy poddasze remizy Ochotniczej Staży Pożarnej, a w Wieliczce pod Krakowem - oddaliśmy ogród sensoryczny na świeżym powietrzu przy przedszkolu dla niepełnosprawnych dzieci.