Święty Mikołaj zawitał do dzieciaków z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu. W worku pełnym prezentów miał kilka niespodzianek - w tym bilety do kina i na... koncert Dawida Podsiadły! To świąteczna odsłona całorocznego pakietu edukacyjno-rozrywkowego, jaki przygotowaliśmy w ramach akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM.

Święty Mikołaj zawitał do dzieciaków z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu. W worku pełnym prezentów miał kilka niespodzianek - w tym bilety do kina i na... koncert Dawida Podsiadły! To świąteczna odsłona całorocznego pakietu edukacyjno-rozrywkowego, jaki przygotowaliśmy w ramach akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM.
Święty Mikołaj u dzieciaków z Inowrocławia /Mateusz Chłystun /RMF FM

Wizyta Świętego Mikołaja w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu sprawiła nie tylko najmłodszym dzieciakom, ale i nastolatkom mnóstwo radości. Uśmiech zagościł na twarzy wszystkich podopiecznych.

Były zabawki, pluszaki, książki, płyty, gry edukacyjne. Oczywiście wśród prezentów nie mogło zabraknąć słodyczy.

O są i płyty z piosenkami - ucieszyła się jedna z dziewczynek. I to jest mój ulubiony piosenkarz - Dawid Kwiatkowski.  

Jak dzieciaki reagowały na prezenty? Posłuchajcie:

Najbardziej entuzjastycznie dzieciaki zareagowały jednak na bilety do kina i na koncert Dawida Podsiadły w Poznaniu w ramach Małomiasteczkowej trasy artysty. 


Święty Mikołaj nie tylko sprezentował wejściówki, ale i zorganizował transport na wieczorną imprezę. To były niezapomniane chwile i wielkie emocje!


Wierzymy, że spotkanie z Dawidem Podsiadło na długo zapadnie im w pamięć. 


Całoroczny pakiet edukacyjno-rozrywkowy

Grudniowa odsłona całorocznego pakietu przygotowanego w ramach akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM ma ze względu na zbliżające się święta wyjątkowo rozrywkowy charakter. Do tej pory zabawę łączyliśmy z edukacją.

We wrześniu, rozpoczynając cykl comiesięcznych wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi czy wyjść do teatru, byliśmy w Warszawie. Dzieciaki najpierw odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, a po południu Pałac Prezydencki, gdzie złożyły wizytę Pierwszej Damie RP Agacie Kornhauser-Dudzie. Był słodki poczęstunek, miła rozmowa i prezenty. 

W październiku odwiedziliśmy razem największy ogród zoologiczny w Polsce. Tam jedną z największych atrakcji było spotkanie z orangutanami. Pokaz połączony był z miniwykładem w ramach kampanii Ocalmy Orangutany.

Z kolei w listopadzie byliśmy w Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium Toruń". Tam na młodych ludzi z Inowrocławia czekały "gwiezdne atrakcje": m.in. pokaz "Makrokosmos" i wystawa "Geodium".

Było też coś dla ciała - słodkie pierniki. I to samodzielnie zrobione i udekorowane lukrem.

Także w kolejnych miesiącach nie zabraknie atrakcji! Jakich - to niespodzianka!

Akcja charytatywna Lepsze Jutro z RMF FM

Cykliczna akcja charytatywna Lepsze Jutro z RMF FM narodziła się w 2015 roku w Szydłowcu, kiedy to wybudowaliśmy dom dla pana Grzegorza, samotnie wychowującego pięcioro dzieci.

Potem wspomagaliśmy przedszkola i szkoły (w sumie dziewięć placówek w różnych regionach w Polsce), budując nowoczesne place zabaw czy wyposażając pracownie przedmiotowe.

Wsparliśmy także pana Zbigniewa z synem Kamilem z Dębowca, którzy z naszą pomocą wybudowali warsztat stolarski.

W tym roku pomagamy nie tylko dzieciakom z Inowrocławia. W Bogdanówce w Małopolsce wyremontowaliśmy poddasze remizy Ochotniczej Staży Pożarnej, a w Wieliczce pod Krakowem - oddaliśmy ogród sensoryczny na świeżym powietrzu przy przedszkolu dla niepełnosprawnych dzieci.