Kolejny dzień w zamknięciu, a wszystkie puzzle już ułożone. Macie też już porządek we wszystkich szafkach. Na piątek mamy dla was kolejną porcję edukacyjnych zabaw w domu.

Czytanie sylabek

Jeśli wasze dziecko już choć trochę czyta, zróbcie łódeczki z papieru, napiszcie na nich sylabki i ułóżcie je na kocu lub pościeli. Zróbcie też karteczki z nazwami portów...i łapcie wiatr w żagle. Płyńcie w rejs.

Pyszna mozaika

Pokrójcie różne owoce w różne kształty. Ułóżcie z nich obrazki. Możecie też wycinać owoce foremkami do ciastek. Po zabawie zmiksujcie w pyszny koktajl...o ile nie zjecie wszystkiego wcześniej.

Zakład kosmetyczny

Obrysujcie swoje dłonie. Narysujcie paznokcie. Możecie na nich napisać literki lub sylabki. Przygotujcie stare lakiery do paznokci lub inne farbki. A teraz malowanie, zgodnie z wyborem klientki.

Pajęcza sieć

Pora na zabawy ruchowe. Rozstawiacie meble w największym pokoju i łączycie je nitką by stworzyć pajęczą sieć. Próbujcie przejść trasę górą, pełzaniem, a może na wyścigi? Mamy i tatusiowie też niech próbują, to lepsze niż siłownia i aerobik.

Dźwiękowe memory

Wsyp do kubeczków (mogą być po jogurcie) różne rzeczy. Groch, kawę, ryż, klocki - cokolwiek co masz pod ręką. Słuchajcie i szukajcie par.

Malowanie dłońmi i palcami

Ta propozycja sprawdzi się nawet u bardzo małych dzieci. Odbijanie dłoni i palców pomalowanych farbą. Dorysujcie coś po wyschnięciu farby. Stwórzcie zwierzątka.

SPRAWDŹ: Teatr cieni, klockowa matematyka i wyścig dżdżownic - zostań w domu z dzieckiem

Opracowanie: