​Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek jest zakażony koronawirusem - poinformował działacz w mediach społecznościowych. "Czuję się dobrze" - dodał.

Niestety, mnie też dopadł Covid-19. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że szybko zobaczymy się na stadionach. Dbajcie o siebie - napisał Boniek na Twitterze.

Wczoraj z kolei okazało się, że koronawirusem zarażony jest także prezydent Polski Andrzej Duda. W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam - powiedział Duda w nagraniu zamieszczonym na Twitterze. Czuję się dobrze i najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie - dodał Duda. 

Od kilku tygodni w Polsce notuje się ogromny wzrost zakażeń koronawirusem. W związku z tym rząd wprowadził szereg nowych restrykcji, mających na celu walkę z pandemią.