Resort zdrowia poinformował o 715 nowych przypadkach koronawirusa oraz zgonach 9 osób. Po raz kolejny najwięcej przypadków odnotowano w Małopolsce. Łącznie od początku epidemii w Polsce zaraziło się 53 676 osób, a 1 830 zmarło.

Ministerstwo poinformowało o 715 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zakażenia dotyczą województw: małopolskiego (173), śląskiego (145), mazowieckiego (76), pomorskiego (75), łódzkiego (43), lubelskiego (39), wielkopolskiego (39), warmińsko-mazurskiego (33), dolnośląskiego (31), podkarpackiego (22), zachodniopomorskiego (14), opolskiego (8), kujawsko-pomorskiego (7), podlaskiego (7), świętokrzyskiego (2) i lubuskiego (1).

Z powodu Covid-19 minionej doby w Polsce zmarło 9 osób. To: 71-latka w Puławach, 79-latek w Łodzi, 80-latka w Warszawie, 86-latka w Raciborzu, 75-latka w Tychach, 76-latek i 70-latka w Poznaniu oraz 61-latek i 83-latek w Krakowie. Większość miała choroby współistniejące. 

Od początku trwania epidemii w Polsce zarejestrowano 53 676 zakażeń, a 1 830 osób zmarło.

W ciągu minionej doby wyzdrowiało 461 osób. Łącznie od początku epidemii wyzdrowiało już 37 611 osób.

SONDAŻ: Polacy popierają kary za brak maseczki w sklepie i autobusie

Powiaty "czerwone" i "żółte"

Od dziś w 19 powiatach Polski, w których odnotowywano w ostatnich dniach największą liczbę zakażeń, obowiązują dodatkowe obostrzenia. Powiaty podzielono na dwa rodzaje - czerwone, z większą liczbą zakażeń i żółte - z nieco mniejszą. 

Strefa czerwona obejmie w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik, w woj. wielkopolskim - ostrzeszowski, w woj. małopolskim - nowosądecki i Nowy Sącz oraz w woj. łódzkim powiat wieluński.

Strefa żółta obejmie w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory, w woj. podkarpackim - jarosławski, przemyski i Przemyśl, w woj. wielkopolskim - powiat kępiński, w woj. małopolskim - oświęcimski, w woj. świętokrzyskim - pińczowski, a w woj. łódzkim powiat wieruszowski.

strefie czerwonej obowiązuje od dzisiaj m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach wprowadzono limit osób: jedna na 10 metrów kwadratowych. W kinach na widowni zajętych może być 25 procent miejsc. W kościołach i innych obiektach kultu dopuszczalne jest obłożenie budynku w 50 procentach, a na zewnątrz limit wynosi 150 osób. Liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych, w tym w weselach, została ograniczona do 50 (limit ten nie obejmuje obsługi). Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust.