Nowe obostrzenia wprowadzamy od najbliższej soboty - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zamknięte - na dwa tygodnie - zostaną m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne. Dziś padł rekord dobowej liczby nowych zakażeń koronawirusem - było ponad 34 tys. pozytywnych testów.

Rząd ogłosił dziś nowe obostrzenia związane z trzecią falą epidemii koronawirusa. Nowe przepisy wejdą w życie od soboty 27 marca. Potrwają dwa tygodnie - do 9 kwietnia.

Nowe restrykcje oznaczają, że od soboty zamknięte będą salony fryzjerskie i salony kosmetycznePo 9 kwietnia będzie ewentualnie nowa regulacja - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jakie jeszcze obostrzenia będą obowiązywać?

Zgodnie z nowymi obostrzeniami zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. Dotyczy to handlu detalicznego.

Zostaną zaostrzone limity osób w sklepach, które będą mogły działać - 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. W kościołach będzie obowiązywał taki sam limit osób. 

Nie będą działać żłobki i przedszkola dla większości dzieci - nie dotyczy to potomstwa personelu medycznego i służb mundurowych. Rodzice będą mogli dalej korzystać z zasiłku.

Rekordowa liczba zakażeń

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o najwyższej liczbie nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Mieliśmy 34 151 pozytywnych testów. Minionej doby zmarło w Polsce 520 chorych na Covid-19.