Do 2311 wzrosła liczba przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wieczorem poinformowało o kolejnych 96 osobach zakażenia. Podano też, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 33.

96 nowych przypadków zakażenia dotyczy: Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego,2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego. 
Jednocześnie resort poinformował o śmierci 37-letniego pacjenta z Warszawy, który był zakażony koronawirusem.

Także we wtorek - po południu - ministerstwo poinformowało o kolejnych 83 osobach zakażonych. Potwierdzone wynikiem badań laboratoryjnych przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 z woj. podkarpackiego, 12 z woj. opolskiego, 10 z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 z woj. łódzkiego, 6 z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 z woj. zachodniopomorskiego i po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego. Podano też informację o śmierci zarażonej, 70-letniej kobiety, która była hospitalizowana w Tychach.

Wcześniej we wtorek resort poinformował o 77 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

Epidemia koronawirusa w Polsce

Łącznie w Polsce zanotowano już  2215  potwierdzonych przypadków zachorowań na Covid-19. 32 z tych osób zmarły. 

Tylko w poniedziałek odnotowano 193 przypadki. Jak dotąd o największym wzroście poinformowano w sobotę - 249 nowych zachorowań.

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali w ubiegłym tygodniu o nowych obostrzeniach wynikających walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Nowe decyzje rządu przewidują m.in. ograniczenie do 11 kwietnia swobody przemieszczania się, z wyjątkiem dojazdu do pracy, załatwiania niezbędnych życiowych spraw, wolontariatu oraz całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, spotkań, chyba że z najbliższymi.

W poniedziałek premier zapowiedział, że we wtorek poinformuje o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń.