Cztery kolejne osoby zmarły w Polsce z powodu koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie w naszym kraju mamy już 26 ofiar śmiertelnych. Są też 122 nowe przypadki zarażenia Covid-19. W sumie w całym kraju koronawirusem zaraziło się już 1984 osób.

Cztery ofiary śmiertelne to 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.


Epidemia koronawirusa w Polsce

Łącznie w Polsce odnotowano już 1984 przypadków. Tylko w niedzielę było ich 224. Jak dotąd o największym wzroście poinformowano w sobotę - 249 nowych zachorowań.

Z powodu Covid-19 zmarły już 22 osoby. W niedzielę resort zdrowia poinformował o czterech zgonach.

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali w ubiegłym tygodniu o nowych obostrzeniach wynikających walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Nowe decyzje rządu przewidują m.in. ograniczenie do 11 kwietnia swobody przemieszczania się, z wyjątkiem dojazdu do pracy, załatwiania niezbędnych życiowych spraw, wolontariatu oraz całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, spotkań, chyba że z najbliższymi.