Prezydent Lublina Krzysztof Żuk trafił do szpitala. W listopadzie informował o zarażeniu koronawirusem. Jak poinformowała jego rzeczniczka Katarzyna Duma, zdecydowała potrzeba dodatkowych badań. Prezydent czuje się dobrze - dodała.

Lekarze zdecydowali o potrzebie przeprowadzenia dodatkowych badań. Prezydent czuje się dobrze. W najbliższych dniach opuści szpital - przekazała PAP Duma.

Prezydent jest w stałym kontakcie ze swoimi zastępcami i najbliższymi współpracownikami. Uczestniczy w pracach nad budżetem oraz w podejmowaniu innych ważnych decyzji - dodała rzeczniczka prezydenta Lublina.

27 listopada Żuk poinformował na swoim profilu na Facebooku, że jest zarażony koronawirusem. Zapewniał, że czuje się dobrze.

Przechodziłem już kilka testów na obecność COVID-19. Do tej pory dawały negatywne wyniki, ale ostatni dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze, nie mam ciężkich objawów. Dokucza mi jedynie kaszel - napisał wtedy prezydent Lublina.

Dodał, że wszyscy jego współpracownicy, którzy mieli z nim kontakt w czasie, gdy mógł ich zarazić, przeszli badania i są zdrowi.