Ognisko koronawirusa zdiagnozowano w szpitalu imienia Józefa Dietla przy ulicy Skarbowej w Krakowie. Jak na razie zakażenie potwierdzono u ośmiu osób. To głównie personel medyczny.

W związku z zagrożeniem, szpital wstrzymał przyjęcia, jak również zamknięta została izba przyjęć - powiedział RMF FM zastępca dyrektora placówki Marcin Mikos. Jak podkreślił, pacjenci na wszystkich oddziałach szpitalnych są zabezpieczeni medycznie.

Koronawirus na oddziale psychiatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera

Na oddział psychiatryczny Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera nie są przyjmowani nowi pacjenci. Powodem jest potwierdzenie koronawirusa u jednej z pacjentek - donosi Gazeta Krakowska.

Do szpitala została przyjęta kobieta, która wymagała hospitalizacji ze względów psychiatrycznych. W obecnej sytuacji przyjmowanym pacjentom wykonujemy testy na koronawirusa. W tym wypadku test dał wynik pozytywny. Pacjentka została przewieziona do jednoimiennego Szpitala Uniwersyteckiego - zaznacza dyrektor placówki ds. lecznictwa Wojciech Gąsior.

TU ZNAJDZIESZ CAŁY ARTYKUŁ

Z kolei w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 w Krakowie związku z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19 u jednego z pracowników wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny - informuje serwis krakow.pl. Odizolowany został jeden oddział, w sumie 41 mieszkańców.

Bez zakłóceń przebiega opieka nad pozostałymi mieszkańcami placówki. Pracownicy dwukrotnie w ciągu dnia poddawani są pomiarowi temperatury, a mieszkańcy trzykrotnie.

Mieszkańcom i pracownikom zostaną wykonane testy na obecność wirusa.

We wtorek MZ poinformowało o 680 nowych zakażeniach Covid-19. To najwięcej do tej pory od początku wybuchu pandemii. Sześć osób nie żyje.

Najwięcej przypadków zakażenia stwierdzono w województwach: śląskim, wielkopolskim i małopolskim.