W połowie tygodnia rząd ma ogłosić harmonogram znoszenia obostrzeń na kolejny miesiąc. Jeszcze w czerwcu mają wrócić koncerty muzyczne – ustalili dziennikarze RMF FM.

Na konferencji możemy się spodziewać decyzji w sprawie wznowienia koncertów. Latem będzie można wreszcie posłuchać muzyki na żywo. Przy czym należy pamiętać, że rząd ustali limity wstępu - gigantyczne festiwale muzyczne na razie pozostaną zakazane, a dozwolone będą raczej imprezy wielkości święta dzielnicy, czy święta gminy.

Chodzi o to, żeby ludzie jednak mogli się ze sobą spotkać, by artyści znowu mogli na koncertach zarabiać, ale też, żeby nie robić imprez na 10 czy kilkadziesiąt tysięcy osób.

Kolejna kwestia to sale zabaw. Spodziewajmy się poluzowania obostrzeń. Dodatkowo rząd będzie chciał poluzować limity na weselach i podczas uprawiania sportu.

Co się zmieni od 28 maja?

Gastronomia wewnętrzna - otwarte restauracje: TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

  • max obłożenie 50 proc. lokalu
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym - zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik

Imprezy okolicznościowe wewnątrz - możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

  • limit do 50 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym - m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

Edukacja - szkoły podstawowe i średnie:

  • nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów
  • ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekend


Już od piątku w weselach będzie mogło brać udział do 50 osób. Do limitu nie będą wliczani w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19.


Opracowanie: