Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Zakażona jest pielęgniarka jednej z trzech klinik radioterapii i chemioterapii. Kobieta nie miała i nie ma objawów choroby.

Zakażona jest pielęgniarka z III Kliniki Radioterapii i Chemioterapii. Klinika została natychmiast odseparowana od pozostałej części szpitala. Stworzono listę 20 członków personelu medycznego oraz 19 pacjentów, którzy mieli bliski kontakt z zakażoną pielęgniarką. Wszystkie te osoby objęto 14-dniową kwarantanną - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Instytutu.

Na co najmniej 7 dni wstrzymane są przyjęcia do kliniki, w której stwierdzono zakażenie. Praca w pozostałych odbywa się z zachowaniem obowiązujących procedur bezpieczeństwa.

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach od początku pandemii koronawirusa stosuje zasadę separacji oddziałów, co oznacza, że personel jednej kliniki nie kontaktuje się z personelem innych klinik. Osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 nie wykonywała żadnych świadczeń w innych klinikach - napisał w komunikacie gliwicki ośrodek.


Opracowanie: