Już 72 osoby zostały poddane kwarantannie lub nadzorem epidemicznym w związku z zakażeniem koronawirusem w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Województwo małopolskie z 50 nowymi przypadkami zarażeń znów znalazło się na drugim miejscu w kraju (po Śląsku) pod względem zachorowań w kraju.

Najwięcej przypadków pochodzi z powiatu nowosądeckiego. To pokłosie wesel, na których bawiły się osoby zarażone Covid-19. Tam choruje już ponad 400 osób. Zwiększa się też liczba zakażonych koronawirusem po weselu w Suchej Beskidzkiej, a także po pogrzebie w Zakopanem. 

Na razie nie wiadomo natomiast, jak doszło do zakażenia na terenie stacji sanitarno-epidemiologicznej w Krakowie. Pracownicy sanepidu, członkowie ich rodzin i osoby, które się z nimi kontaktowały, objęte są kwarantanną i nadzorem epidemicznym. Covid-19 do tej pory potwierdzono u 6 pracowników stacji. Dzisiaj będą jednak znane wyniki badań kolejnych. Stacja wstrzymała przyjęcia interesantów, skupia się przede wszystkim na działaniach związanych z epidemią - poinformowała rzecznik małopolskiego Sanepidu Dominika Łatak-Glonek.

W sumie w Małopolsce do tej pory zakażonych koronawirusem zostało 2646 osób. Zmarło 49 z nich. 

 

Opracowanie: