We wtorek odnotowano łącznie 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Po tym, jak we wtorek wieczorem resort poinformował o pierwszym przypadku w woj. podlaskim, nie ma już województwa, w którym nie byłoby zakażenia.

We wtorek wieczorem resort zdrowia poinformował o 17 kolejnych przypadkach zakażeń. Dotyczą one  8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego.


Wcześniej - we wtorek rano potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy)" - podano. "2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało Ministerstwo Zdrowia.

Po południu z kolei poinformowano o kolejnych 16 przypadków zarażenia koronawirusem. Jak podał resort, dotyczą one: 6 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 44 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Obecnie w Polsce wykryto 238 przypadków. Pięć osób zmarło.

Najwięcej przypadków zarażeń w woj. łódzkim. Pierwszy przypadek w woj. podlaskim

Najwięcej przypadków odnotowano do tej pory w woj. łódzkim - 42 przypadki. Kolejne są województwa dolnośląskie i mazowieckie - po 38 przypadków zakażenia.

24 przypadki odnotowano z kolei w woj. śląskim. W woj. lubelskim są 22 przypadki; w woj. wielkopolskim - 13; w podkarpackim - 11.

W woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz opolskim potwierdzono po 8 przypadków; w woj. warmińsko-mazurskim - 7; w woj. małopolskim - 5; w woj. świętokrzyskim - 3; w woj. lubuskim - 2 i jeden przypadek w woj. podlaskim.

Odnotowano pięć zgonów: dwa w woj. dolnośląskim i po jednym w woj. lubelskim, wielkopolskim i podkarpackim.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, która objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Koronawirus z chińskiego Wuhanu może wywoływać również groźne dla życia zapalenie płuc.