Słynny egipski piłkarz Mohamed Salah nie mógł zagrać w sobotę w Kairze przeciwko reprezentacji Togo. Powodem było zakażenie koronawirusem. Kilka dni wcześniej Salah był na weselu swojego brata. Do mediów wypłynęły jego zdjęcia z maseczką pod brodą.

Wesele odbyło się w Nagrid, rodzinnym miasteczku napastnika Liverpoolu. Zdjęcia, na których widać Salaha tańczącego z maseczką zsuniętą na brodę, wypłynęły do mediów. 

Mer Nagrid wyjaśnił, że piłkarz "zdjął ją tylko do fotografii". Podkreślił, że na ceremonii, która miała charakter wyłącznie rodzinny, z udziałem 60-70 osób, był zachowany dystans społeczny.

W piątek Salah dostał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Piłkarz został oddzielony od reszty reprezentacji. Lekarz kadry Mohamed Abou Elela określił jego przypadek jako "łagodny". Piłkarz ma pozostać w izolacji w Egipcie co najmniej do przyszłego weekendu. Mecz z Togo, wygrany przez gospodarzy 1:0, Salah obejrzał w telewizji.

Salah jest pierwszym Egipcjaninem, który zdobył mistrzostwo Anglii i triumfował w Lidze Mistrzów. W 2017 i 2018 roku został wybrany najlepszym piłkarzem Afryki. W bieżącym sezonie jest współliderem klasyfikacji strzelców ekstraklasy angielskiej z ośmioma zdobytymi bramkami.