Od dzisiaj kierowcy ciężarówek wjeżdżający na terytorium Wielkiej Brytanii objęci zostają nowymi obostrzeniami. Chodzi o obowiązkowe testy na obecność koronawirusa.

Po pierwsze, kierowcy ciężarówek muszą poddać się testowi na koronawirusa w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy Wielkiej Brytanii.

Po drugie, jeśli po tym czasie zdecydują się pozostać na Wyspach, będą musieli poddawać się kolejnym testom: co 72 godziny.

Badania te mogą wykonać bezpłatnie w ponad 40 przygotowanych w tym celu punktach na terenie Anglii.

Tym, którzy nie spełnią nowego wymogu, grozić będzie kara w wysokości 2 tysięcy funtów.

Od dzisiaj kierowcy ciężarówek muszą również wypełniać przed wjazdem na Wyspy - tak jak wszyscy inni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii - formularz lokacyjny: dotychczas byli z tego obowiązku wyłączeni.

Anglicy szykują się do kolejnego etapu wychodzenia z lockdownu

Jak zauważa brytyjski korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen, wprowadzenie tych nowych obostrzeń ma poprawić zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego przed planowanym na najbliższy poniedziałek złagodzeniem lockdownu w Anglii.

Właśnie od 12 kwietnia rozpocznie się tam drugi z czterech etapów wychodzenia z lockdownu.

Od tego dnia m.in. otwarte będą mogły być wszystkie sklepy - nie tylko te sprzedające artykuły pierwszej potrzeby, działalność mogą wznowić punkty usługowe wymagające bliskiego kontaktu: m.in. salony fryzjerskie, otwarte mogą zostać siłownie, salony spa, ogrody zoologiczne, parki tematyczne i biblioteki. Puby, restauracje i inne lokale gastronomiczne będą zaś mogły obsługiwać klientów przy stolikach na zewnątrz.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.