We Francji odbędzie się pierwszy duży koncert od początku pandemii. Weźmie w nim udział 5 tys. widzów. Wydarzenie podczas którego zagra francuski zespół Indochine, będzie eksperymentem rządu, który sprawdzi, czy można organizować takie koncerty.

Jak przekazała AFP, koncert odbędzie się w paryskiej dzielnicy Bercy. Nie będzie obowiązywał na nim społeczny dystans, ale konieczne będą maski. Wydarzenie ma zakończyć się przed godziną policyjną trwającą we Francji od godz. 21.

Koncert jest eksperymentem władz, w którym wezmą udział osoby pomiędzy 18. a 45. rokiem życia, nie mające przewlekłych chorób. 

Wyłoniono 7,5 tys. osób spośród 20 tys. ochotników po przejściu wstępnego testu antygenowego na obecność koronawirusa. 5 tys. weźmie udział w koncercie, pozostałe 2,5 tys. zostanie w domach. 

W sobotę po wydarzeniu uczestnicy koncertu oraz pozostająca w domu wytypowana grupa przejdą kolejny test, który zostanie powtórzony po następnych siedmiu dniach. Kolejnym krokiem będzie porównanie liczby pozytywnych przypadków w każdej z grup. 

Indochine to zespół, który funkcjonuje od 1981 r., jego najbardziej znanymi przebojami są m.in. "L'Aventurier" lub "J'ai demandé à la lune".