Koniec świata - jednych przeraża, innych śmieszy. Jedni i drudzy wyraz swoim emocjom dają w internecie. W sieci znajdziemy zarówno strony traktujące śmiertelnie poważnie przepowiednie o apokalipsie, jak i tysiące memów czy dowcipów o końcu świata oraz paniki, jaką sieją ci pierwsi.

Z jednej strony większość z nas zaprzecza, by wierzyło w koniec świat, a przynajmniej ten rychły zapowiadany na 21 grudnia 2012 roku, a z drugiej...  temat fascynuje tysiące, jak nie miliony na całym globie.

Po wpisaniu w przeglądarkę Google’a frazy "koniec świata" wyskakują nam tysiące adresów. To całe strony poświęcone tylko temu tematowi, artykuły, odnośniki do filmów... Mamy więc poradniki - jak się przygotować, gdzie się ukryć, jak przetrwać i co robić gdy uda nam się przeżyć. Autorzy takich stron podpowiadają, jak w razie zagrożenia zrobić koło ratunkowe ze spodni, jak przeżyć na pustyni, uczą łowienia ryb butelką. Oczywiście nie brakuje fragmentów przepowiedni, proroctw, wizji. Wszędzie znajdziemy przerażające zdjęcia kadry z filmów science fiction - których powstało już całe mnóstwo...

Dlatego my prezentujemy pokazujemy Wam inną stronę tej ogólnoświatowej fascynacji dotyczącej apokalipsy. Oto 21 memów o końcu świata. Oczywiście, liczba ma znaczenie.