Rosjanie zbombardowali popularny targ w mieście Ariha w północno-zachodniej Syrii, w pobliżu granicy z Turcją - podaje "Al Jazeera". Zginęły co najmniej 44 osoby.

Rosjanie zbombardowali popularny targ w mieście Ariha w północno-zachodniej Syrii, w pobliżu granicy z Turcją - podaje  "Al Jazeera". Zginęły co najmniej 44 osoby.
Do tragedii doszło w miejscowości Ariha [zdj. archiwalne] /ARIHA TODAY HANDOUT /PAP/EPA

Oprócz targu zbombardowanych zostało jeszcze kilka innych miejsc w mieście Ariha. Na razie strona rosyjska nie komentuje sprawy.

Miasto Ariha znajduje się w prowincji Idlib, która jest kontrolowana przez grupy rebeliantów, w tym przez członków Frontu Al-Nusra będącego syryjskim odgałęzieniem Al-Kaidy. Jak zaznacza agencja Reutera, prowincja Idlib nie jest bastionem Państwa Islamskiego, które kontroluje duże obszary we wschodniej Syrii.

Koalicja islamistów zdobyła miasto Ariha, ostatni punkt oporu wojsk rządowych w prowincji Idlib w połowie maja br., co doprowadziło do wyparcia sił wiernych prezydentowi Baszarowi el-Asadowi z całej prowincji położonej na północnym zachodzie Syrii w pobliżu granicy z Turcją.

(mn)