Dwa dni po wywalczeniu brązowego medalu igrzysk w Pekinie Dawid Kubacki doczekał się upragnionego krążka. W ceremonii dekoracji najlepszych skoczków wzięła udział Maja Włoszczowska, zasiadająca od niedawna w komisja zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

W niedzielę w konkursie na skoczni normalnej Dawid Kubacki wywalczył pierwszy medal dla Polski na igrzyskach w Pekinie.

Na najwyższym stopniu podium stanął Japończyk Ryoyu Kobayashi, który odebrał złoty medal. Srebro wywalczył doświadczony Austriak Manuel Fettner

Podczas dzisiejszej ceremonii dekoracji medalistów gratulacje Kubackiemu miała okazję złożyć Maja Włoszczowska. Dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim zakończyła karierę i weszła do komisja zawodniczej MKOl.

Włoszczowska rozdała skoczkom medale, które, ze względu na obostrzenia pandemiczne, sami zawiesili sobie na szyi.

Dla Kubackiego to drugi medal olimpijski w karierze. Cztery lata temu w koreańskim Pjongczangu sięgnął wraz z kolegami po brąz w konkursie drużynowym.

O krok od medalu na skoczni normalnej był w niedzielę także Kamil Stoch. Po pierwszej serii zajmował trzecią lokatę, ostatecznie jednak ukończył konkurs na szóstej pozycji. 21. był Piotr Żyła, a 26. - Stefan Hula.