Aż pięć szans na medale mieli dziś przed rozpoczęciem rywalizacji na torze w Kryspinowie. Nasi reprezentanci wykorzystali tylko jeden. Na koniec rywalizacji w sprintach para Sylwia Szczerbińska/ Aleksander Kitewski zajęli drugie miejsce w konkurencji mieszanej na 200 metrów.

Kołodziejczak szósta w finale K1

Sobotnie finały nie zaczęły się dla polskich kajakarzy najlepiej. Katarzyna Kołodziejczyk zajęła szóste miejsce w finale rywalizacji K1 na 500 m.

Od początku sprintu świetnie spisywała się Dunka Emma Jorgenstern. Reprezentantka Danii nie oddała prowadzenia do końca (zakończyła wyścig z czasem 1:49,49), choć doganiała ją Węgierka - Alida Gazso, a trzecie miejsce zajęła reprezentantka Serbii Milica Novakovic.

Finał K1 mężczyzn. Fenomenalny Varga, Korsak czwarty

Później na torze pojawili się mężczyźni rywalizujący na 500 m. Polskę reprezentował Przemysław Korsak.  Niesamowite tempo od początku narzucił Węgier Adam Varga. Już w połowie dystansu o długość łodzi i bez problemu jako pierwszy przekroczył metę (1:36,21). Zacięta rywalizacja toczyła się o pozostałe miejsca na podium. Drugie miejsce zajął Portugalczyk Fernando Pimienta, a trzeci był Marko Dragosavljevic. Przemysław Korsak ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Pech Głazunowa

Po finale w konkurencji K1 walkę o medale rozpoczęli kanadyjkarze i kanadyjkarki. W wyścigu pań na 500 m nie było reprezentantki Polski (wygrała Ludmiła Luzan z Ukrainy, druga była Hiszpanka Maria Corbera, a trzecia Agnes Węgierka Kiss). Wśród panów reprezentował nas Wiktor Głazunow.

Wyścig był bardzo wyrównany. Głazunow od początku trzymał się czołówki. Przez długi czas wydawało się, że zdobędzie medal, ale na ostatnich metrach wyprzedził go reprezentant Mołdawii. Głazunow finiszował jako czwarty, a przed nim uplasowali się: Martin Fuksa z Czech, Catalin Chirila z Rumunii i Serhei Tarnovschi z Mołdawii.

Srebro na koniec sprintów

Nie powiodło się też naszej dwójce, która startowała w finale rywalizacji par mieszanych na 200 metrów. Kasia Kołodziejczyk i Jakub Stepun zajęli siódme miejsce. Wyścig wygrali Portugalczycy (Silva/Penetra), za nimi byli Niemcy (Pickert/Loske) i para z Ukrainy (Verheles, Tereta).

Ostatni sprint par mieszanych w kanadyjkach na 200 metrów rozpoczął się tuż przed godziną 15. Dużą przewagę wypracowali sobie Hiszpanie (czas 39,4 s) , którzy o połowę łodzi wyprzedzili resztę zespołów. Kilka osad walczyło o miejsca na podium. Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna była fotokomórka. Rezultat okazał się szczęśliwy dla Polski - Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski zajęli drugie miejsce. Trzeci byli Niemcy.