Kapryśna aura zakłóciła dziś rozgrywki rugbystek podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie. W czasie meczu płachta reklamowa z powodu silnego wiatru oderwała się od podłoża i zasłoniła jedną z bramek.

Na godzinę trzeba było przerwać półfinałowe spotkanie Belgii z Wielką Brytanią w rugby 7.

Płachta zaczepiła o górne barierki bramki. Ponieważ bramka ma kilka metrów wysokości, usunięcie płachty nie było łatwym zadaniem.

Sędziowie odesłali zawodniczki do szatni, a do akcji wkroczyli strażacy, którzy po kilkunastu minutach uwolnili bramkę i spotkanie można było dokończyć.

Półfinałowe starcie zakończyło się zwycięstwem Wielkiej Brytanii 36:12 (12:12).

W wieczornym finale (godzinia 21.05) Brytyjki zmierzą się z Polkami, które w drugim półfinale pokonały Czechy 29:7 (15:7). Zwyciężczynie oprócz złotych medali wywalczą bezpośrednią kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.