​Daniel Ricciardo miał wypadek na dzisiejszym treningu przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Holandii w Zandvoort. Australijski kierowca AlphaTauri w efekcie nie wystartuje w niedzielę - zastąpi go Nowozelandczyk Liam Lawson.

34-latek, który w zeszłym miesiącu zastąpił w zespole Holendra Nycka de Vriesa, na początku drugiej sesji dnia wjechał w barierę, unikając zderzenia z Oscarem Piastrim z McLarena, mającym kilka sekund wcześniej w tym miejscu wypadek.

Daniel Ricciardo o własnych siłach wysiadł z bolidu, ale wyglądał na obolałego i trzymał się za lewy nadgarstek. Został przewieziony do szpitala na badania, po których okazało się, że nie będzie w stanie wystartować w niedzielę. Zamiast niego pojedzie rezerwowy kierowca zespołu Liam Lawson.

Australijczyk został w lipcu do końca sezonu wypożyczony przez sponsorowany przez Orlen zespół AlphaTauri z Red Bulla, gdzie był kierowcą rezerwowym.

Australijczyk ścigał się w Formule 1 w latach 2011-2022. Największe sukcesy odnosił w zespole Red Bulla (2014-2018), dwukrotnie zajmując w klasyfikacji końcowej trzecie miejsce i wygrywając siedem wyścigów (raz zwyciężył też w 2021 roku jeżdżąc w McLarenie).