To już pewne: Maciej Rybus nie pojedzie na mistrzostwa Europy we Francji. Piłkarza wykluczyła z turnieju kontuzja barku, o czym sam poinformował na Twitterze. "Niestety, ale Euro 2016 nie dla mnie. Będę jeszcze walczył, żeby obyło się bez zabiegu" - napisał. Opuszczając zgrupowanie w Arłamowie, przyznał zaś w rozmowie z dziennikarzami: "Gdy usłyszałem pierwszą diagnozę, rozpłakałem się".

Maciej Rybus opuszcza Arłamów /Józef Polewka /RMF FM

Jak donosi wysłannik RMF FM do Arłamowa Maciej Jermakow, na razie nie jest pewne, czy Rybus będzie musiał poddać się operacji - wyjaśni się to najpóźniej jutro. Prosto z Arłamowa piłkarz pojechał do Poznania na kolejne konsultacje - on i jego menedżer chcą upewnić się, czy operacja jest koniecznością.

Kto pojedzie na Euro? Wybierz kadrę, zanim zrobi to Nawałka!

Selekcjoner polskiej reprezentacji Adam Nawałka ogłosi wieczorem ostateczny skład kadry na Euro 2016. Będą to 23 nazwiska. Które? Proponujemy Wam zabawę - wytypujcie 23 zawodników, którzy Waszym zdaniem powinni znaleźć się na liście wybrańców Nawałki! czytaj więcej

Chwilę przed opuszczeniem zgrupowania Rybus przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że ból odczuwał nawet przy lekkim biegu. Ten ból nie przechodzi od tygodnia i niestety, ale po prostu nie ma sensu, żebym oszukiwał sam siebie i całą drużynę, cały kraj - powiedział.

Boniek o Rybusie: Był przekonany, że to może być jego Euro

O sytuację Macieja Rybusa nasz dziennikarz Mariusz Piekarski pytał rano w Kontrwywiadzie RMF FM Zbigniewa Bońka. Rozmawiałem z chłopakiem. Wczoraj kawę wypiliśmy razem, posiedzieliśmy. Bardzo mi go szkoda, bo liczył na to, był przekonany, że może to być jego Euro. Naprawdę to jest dla nas duża strata - podkreślił szef piłkarskiej centrali.

Przeczytajcie całą rozmowę Mariusza Piekarskiego z szefem PZPN Zbigniewem Bońkiem!

Lekarz kadry: Badania wykazały u Macieja rzadki uraz, który nie wychodzi nawet na rezonansie

Zawodnik Tereka Grozny w czwartek dołączył do drużyny narodowej, która przebywa na zgrupowaniu w bieszczadzkim Arłamowie, ale nie trenował z zespołem. Jeszcze w piątek lekarz kadry Jacek Jaroszewski informował, że to jedynie stłuczenie barku, ale przeprowadzone dzień później w Krakowie szczegółowe badania wykazały, że uraz jest poważniejszy, niż początkowo przypuszczano.

Badania wykazały u Macieja rzadki uraz uszkodzenia obrąbka stawowego barku. Niestety wiąże się to niemal na pewno z wykluczeniem go z udziału w Euro 2016. Uraz nie wychodzi nawet w wyniku badania rezonansem. W ciągu dwóch dni nie było żadnych postępów w leczeniu. Zostawiamy sobie jednak cień nadziei - mówił Jacek Jaroszewski jeszcze w niedzielę.

Dzisiaj przed południem stało się jednak jasne, że Rybusa zabraknie na turnieju we Francji.

Piłkarz Tereka Grozny to już drugi nasz reprezentant, którego kontuzja wykluczyła z francuskiego turnieju. Na zgrupowaniu w Juracie, gdzie kadra przebywała przed przyjazdem w Bieszczady, rękę złamał Paweł Wszołek. Już wcześniej zapowiadano jednak, że selekcjoner Adam Nawałka nie zamierza w związku z tym powoływać żadnego nowego zawodnika.

Wszystko to oznacza, że szkoleniowiec musi zrezygnować jeszcze z usług nie pięciu czy czterech, ale trzech zawodników. Ostateczną, 23-osobową kadrę na Euro ogłosi dzisiaj wieczorem, na zakończenie zgrupowania w Arłamowie.

(az)