To historyczne zwycięstwo - tak prezydent Andrzej Duda nazwał wczorajszy mecz, podczas którego polscy piłkarze pokonali Irlandię Północną 1:0. Bramkę dla polskiej drużyny zdobył Arkadiusz Milik w 51. minucie meczu rozegranego w Nicei.

Prezydent Andrzej Duda podczas meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Irlandia Płn. /Bartłomiej Zborowski /PAP

Wygraliśmy pierwszy mecz w tych mistrzostwach Europy. To historyczne zwycięstwo i cieszę się, bo to zawsze daje dodatkowe poczucie pewności w następnych meczach. I trzymamy kciuki - powiedział prezydent Duda podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami na poligonie w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie).

Cieszy przede wszystkim wygrany mecz - mówił prezydent. Podziękowałem zawodnikom, podziękowałem panu trenerowi Adamowi Nawałce i podziękowałem panu prezesowi Zbigniewowi Bońkowi - dodał.

Pytany przez dziennikarzy, czy Polacy także z Niemcami wygrają, prezydent Duda odpowiedział: "Trzymamy kciuki". Mecz z Niemcami Polacy rozegrają w czwartek w podparyskim Saint-Denis.