Dziś wieczorem rozpoczyna się największe piłkarskie wydarzenie tego roku, czyli Euro 2024. Na niemieckich stadionach będziemy mieli okazję oglądać 24 drużyny, w tym reprezentację Polski. Sportową rywalizację będą dla Was relacjonować nasi specjalni wysłannicy na Euro 2024. Ale nasi dziennikarze pokażą Wam także, jak wygląda turniej poza boiskiem. Będą towarzyszyć m.in. naszym kibicom, odwiedzą miejsca ważne dla niemieckiej Polonii. I tak Kacper Wróblewski wybrał się do jednego z hanowerskich sklepów, w których zakupy najczęściej robią Polacy.

W Hanowerze, niemal na każdym kroku, można odnaleźć wyraźne ślady polskiej obecności - opisuje nasz dziennikarz  Kacper Wróblewski. Przemierzając ulice miasta naszym żółtym samochodem z logo RMF FM, natrafiliśmy na serdeczne gesty i pozdrowienia od przechodniów - podkreśla.

Wysłannik RMF FM na Euro 2024 odwiedził polski sklep, który działa w Hanowerze od ponad 20 lat. Jest położony w dzielnicy Misburg, we wschodniej części miasta, w której mieszkają tysiące naszych rodaków.

Wchodząc do środka od razu można poczuć się jak w domu. A to z kilku powodów. Zaraz po wejściu z głośników słychać oczywiście RMF FM, a półki są pełne polskich produktów. Oprócz tego na czas mistrzostw cały sklep wystrojony jest w biało czerwone barwy. Dodatkowo można tutaj kupić przeróżne gadżety kibicowskie - opisuje dziennikarz RMF FM.  

Nie sposób było przejść obojętnie obok specjalnie wydzielonego "kącika kibica", który sprawia, że nasi rodacy już w Hanowerze mogą poczuć emocje zbliżających się zawodów. Według relacji ekspedientek, pani Sylwii i Urszuli, zainteresowanie produktami związanymi z Euro jest ogromne. A to sprawia, że kawałek Polski tutaj, za granicą, na chwilę przeżywa swoje święto.


Opracowanie: