Ten gol ma szansę zyskać miano najbardziej kuriozalnego na Euro 2020. Samobójcza bramka padła w 21. minucie pojedynku Chorwacja – Hiszpania w 1/8 finału mistrzostw Europy, dając prowadzenie Chorwatom. Fatalny błąd popełnił wówczas bramkarz reprezentacji Hiszpanii Unai Simon: przyjmując podanie od Pedriego Gonzaleza, golkiper przepuścił piłkę, a ta wylądowała w siatce. Zobaczcie nagranie wideo!

Cały pojedynek reprezentacji Chorwacji i Hiszpanii dostarczył kibicom ogromnych emocji.

W 77. minucie spotkania Hiszpanie prowadzili już 3:1, ale Chorwaci zdołali doprowadzić do wyrównania: najpierw w 85. minucie do siatki trafił Mislav Orsic, a później - już w doliczonym czasie gry - na listę strzelców wpisał się Mario Pasalic.

Konieczna była dogrywka, a w niej górą okazała się ekipa La Furia Roja: gole zdobyli Alvaro Morata i Mikel Oyarzabal i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Hiszpanów 5:3.