Italia pokonała w finale na Wembley Anglię w rzutach karnych 3-2. Po 90 minutach i dogrywce był remis 1:1. Po finale piłkarskich mistrzostw Europy wypowiedział się kapitan Anglików, Harry Kane oraz Książe William.

Harry Kane (kapitan reprezentacji Anglii): Nie mogliśmy dzisiaj dać z siebie więcej. Przegrana w karnych jest najgorszą z możliwych. To był fantastyczny turniej. Powinniśmy być dumni, trzymać głowy wysoko. To będzie bolało przez jakiś czas. Graliśmy dziś z bardzo dobrą drużyną. Zaczęliśmy świetnie, ale być może trochę za bardzo się później cofnęliśmy. Czasem tak szybko zdobyty gol powoduje, że chcesz skupić się tylko na odparciu pressingu. Wydawało się, że mamy kontrolę, a rywale nie stwarzali wielu szans. W dogrywce złapaliśmy rytm i stworzyliśmy kilka "półokazji".

Po przegranej z Włochami wypowiedział się również Książę William, który był obecny na trybunach podczas meczu. 

Książę William: Mam złamane serce. Gratulacje dla "Azzurrich" za wspaniałe zwycięstwo. Anglio, dotarłaś tak daleko, ale to nie był nasz dzień. Możecie trzymać głowy wysoko i być z siebie dumni. Wiem, że jeszcze nadejdą lepsze czasy.